- Reklama -
Banner

Pacjenci cierpiący na raka preferują odmiany marihuany bogate w THC

Najnowsze badania przeprowadzone przez zespół naukowców z New York University School of Health wskazują, że pacjenci chorzy na raka preferują odmiany marihuany o wysokiej zawartości THC.

THC jest psychoaktywnym składnikiem marihuany, który powoduje uczucie euforycznego “haju”. Ale oprócz efektu pożądanego przez konsumentów rekreacyjnych, THC pomaga również w zmniejszeniu bólu i nudności, na których z powodu chemioterapii doświadczają niektórzy pacjenci z rakiem – podaje American Cancer Society.

Badania na grupie 11000 osób

Nowe badanie opublikowane w Journal of Palliative Medicine, dotyczyło różnych preferencji dotyczących medycznej marihuany wśród pacjentów z chorobą nowotworową i pacjentami cierpiących na inne choroby. Naukowcy wykorzystali dane od ponad 11 000 osób w Nowym Jorku, które między styczniem 2016 r. a grudniem 2017 r. zakupiły medyczną marihuanę z przychodni Columbia Care LLC. i z których nieco ponad 17% stanowili pacjenci z rakiem.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

CBD jest częściej stosowane w innych chorobach

Dwuletnie badanie obejmowało również pacjentów cierpiących na inne choroby, takie jak padaczka i stwardnienie rozsiane. Okazuje się, że grupie tych pacjentów bardziej zależy na innym związku zawartym w konopiach: CBD. Ten związek może pomóc w leczeniu lęku i pomóc w zmniejszeniu liczby napadów padaczkowych, według American Cancer Society. Nic dziwnego, że niektórzy pacjenci nienowotworowi polubili odmiany bogate w CBD.

Podczas tych badań autorzy odkryli również, że zdecydowana większość pacjentów z tygodnia na tydzień kupowała marihuanę bogatszą o 0,20 miligramów THC. Powodem tego może być tolerancja na marihuanę, która rośnie wraz ze wzrostem spożycia.

Nasze badanie dostarcza cennych nowych informacji na temat tego, jak pacjenci z rakiem używają marihuany”, powiedział w komunikacie prasowym Benjamin Han, profesor medycyny w NYU School of Medicine. „Wobec braku silnych danych z badań klinicznych dla medycznej marihuany, identyfikacja wzorców użycia daje pewną informację na temat, jak prowadzić pacjentów, którzy przychodzą z pytaniami o używanie marihuany medycznej i co może im pomóc, a co nie.

THC wśród pacjentów chorych na raka

dostep do medycznej marihuany nie zwieksza uzycia wsrod nastolatkow

W badaniu nie sprawdzono jakie rodzaje marihuany wybierają pacjenci nowotworowi, jednak przyjrzano się, jakie sposoby używania marihuany wybierali pacjenci z rakiem. Co ciekawe, pacjenci z rakiem lubili zażywać konopie doustnie – za pomocą olejku, który stosowali podjęzykowo.

Waporyzacja? Badania wskazują, że jest to rzadko używana metoda konsumpcji, ponieważ pacjenci nowotworowi w Nowym Jorku częściej przyjmują kannabinoidy w formie olejku. Wiadomo jednak, że waporyzacja jest bezpiecznym i szybkim sposobem radzenia sobie z bólem i nudnościami wśród pacjentów nowotworowych, a pacjenci używają vaporizera jako alternatywę dla palenia.

[wpb-product-slider-shortcode id=”26859″]

Mimo to badania nie są pozbawione ograniczeń. Autorzy badania nie pytali uczestników o szczegóły, takie jak typ nowotworu lub jakich odmian marihuany używali. Takie pytania mogą pomóc im w ustaleniu, które produkty są wybierane przez pacjentów z chorobą nowotworową. Pomimo wad badania naukowcy dostrzegli silny wzorzec między chorymi na raka a używaniem marihuany. Pacjenci cierpiący na raka częściej stosują odmiany bogate w THC, a pacjenci nienowotworowi częściej poszukują odmian bogatych w CBD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować