Śląska policja przejęła 65 kilogramów marihuany o wartości prawie 2 milionów złotych

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przejęli 65 kilogramów marihuany o wartości prawie 2 milionów zł, które miały trafić do dwóch grup przestępczych działających na terenie Śląska. Funkcjonariusze CBŚP rozbili również dwa gangi prowadzone przez pseudokibiców. Łącznie zatrzymano 13 osób.

65 kilogramów marihuany przejęła policja na śląsku
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W trakcie pierwszej operacji wymierzonej w środowisko pseudokibiców, policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji wkroczyli do firmy w Sosnowcu zajmującej się hurtową sprzedażą artykułów spożywczych. Na miejscu znaleźli kilkadziesiąt paczek, w których łącznie znajdowało się 65 kilogramów marihuany. Policjanci oszacowali jej wartość na 1.900.000zł.

65 kilogramów marihuany - śląska policja rozbiła gang pseudokibiców

Podczas akcji zatrzymano 19-letniego właściciela firmy, 39-letniego mieszkańca Szczecina i 39-letnią mieszkankę Będzina. Wszyscy powiązani są z grupą pseudokibiców śląskich drużyn piłkarskich.

Druga operacja została przeprowadzona przez katowickie Centralne Biuro Śledcze Policji. Policjanci z CBŚP zatrzymali łącznie 10 członków dwóch grup przestępczych działających w latach 2015-2017. Liderem obu grup był 46-letni Adam S. pseudonim Apacz. Pięciu zatrzymanych trafiło do aresztu.

Przejęte 65 kilogramów mariuhany

Wszyscy usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 46-letni Apacz odpowie za kierowanie dwoma grupami przestępczymi. Policjanci ustalili również, że członkowie pierwszego gangu kradli naczepy ciężarówek, a do kradzieży mogło dojść nawet 20 razy. Łupem złodziei padły również dwa ciągniki siodłowe wraz z naczepami o wartości 2 mln zł.

Druga grupa zajmowała się przemytem marihuany. Kurierzy przewozili marihuanę z Holandii, a policjanci ustalili, że w latach 2015-2016 grupa przemyciła na teren województwa śląskiego co najmniej 30 kilogramów konopi indyjskich o wartości 600.000zł.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -