- Reklama -
Banner

Śląska policja przejęła 65 kilogramów marihuany o wartości prawie 2 milionów złotych

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przejęli 65 kilogramów marihuany o wartości prawie 2 milionów zł, które miały trafić do dwóch grup przestępczych działających na terenie Śląska. Funkcjonariusze CBŚP rozbili również dwa gangi prowadzone przez pseudokibiców. Łącznie zatrzymano 13 osób.

W trakcie pierwszej operacji wymierzonej w środowisko pseudokibiców, policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji wkroczyli do firmy w Sosnowcu zajmującej się hurtową sprzedażą artykułów spożywczych. Na miejscu znaleźli kilkadziesiąt paczek, w których łącznie znajdowało się 65 kilogramów marihuany. Policjanci oszacowali jej wartość na 1.900.000zł.

65 kilogramów marihuany - śląska policja rozbiła gang pseudokibiców

Podczas akcji zatrzymano 19-letniego właściciela firmy, 39-letniego mieszkańca Szczecina i 39-letnią mieszkankę Będzina. Wszyscy powiązani są z grupą pseudokibiców śląskich drużyn piłkarskich.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Druga operacja została przeprowadzona przez katowickie Centralne Biuro Śledcze Policji. Policjanci z CBŚP zatrzymali łącznie 10 członków dwóch grup przestępczych działających w latach 2015-2017. Liderem obu grup był 46-letni Adam S. pseudonim Apacz. Pięciu zatrzymanych trafiło do aresztu.

Przejęte 65 kilogramów mariuhany

Wszyscy usłyszeli zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 46-letni Apacz odpowie za kierowanie dwoma grupami przestępczymi. Policjanci ustalili również, że członkowie pierwszego gangu kradli naczepy ciężarówek, a do kradzieży mogło dojść nawet 20 razy. Łupem złodziei padły również dwa ciągniki siodłowe wraz z naczepami o wartości 2 mln zł.

Druga grupa zajmowała się przemytem marihuany. Kurierzy przewozili marihuanę z Holandii, a policjanci ustalili, że w latach 2015-2016 grupa przemyciła na teren województwa śląskiego co najmniej 30 kilogramów konopi indyjskich o wartości 600.000zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować