- Reklama -
Banner

Tolerancja na marihuanę – jak się buduje i jak ją zwalczyć

Najnowsze badania neurobiologów pokazują mechanizm tolerancji na marihuanę i udowadniają, że nawet długotrwali użytkownicy marihuany mogą w szybkim czasie przywrócić tolerancję do normalnego stanu, dzięki czemu poprawią się efekty działania kannabinoidów.

Badania autorstwa Deepak Cyril D’Souza z Yale School of Medicine wykazały jak działa tolerancja na marihuanę i jak długo trzeba odczekać, aby powrócić do normalnego poziomu. Ten ostatni kawałek badań jest efektem współpracy pomiędzy prestiżowymi organizacjami, takimi jak Schizophrenia and Neuropharmacology Research Group of the Connecticut Healthcare System, Yale University School of Medicine, New York University Langone Medical Center i Harvard Medical School Massachusetts General Hospital.

Od dawna, użytkownicy marihuany narzekali na coraz większą ilość potrzebną do przyjęcia, aby uzyskać efekt podobny do tego na początku przygody z konopiami. W porównaniu do opiatów, przedawkowanie marihuany jest praktycznie niemożliwe i należałoby spalić kilka-kilkadziesiąt kilogramów marihuany w kilkanaście minut, co jest po prostu niemożliwe. Chociaż palacze mogą sukcesywnie zwiększać ilość zużywanej marihuany, to jednak nie jest to regułą i można przez całe życie palić codziennie taką samą ilość i wciąż uzyskiwać haj.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Badania zostały przeprowadzone na mężczyznach w wieku 18-35 lat, którzy byli “uzależnieni od marihuany”. Naukowcy wykorzystali tomograf (PET) do skanowania i obserwacji receptora kannabinoidowego CB1, który jest aktywowany przez psychoaktywny tetrahydrokannabinol (THC) zawarty w marihuanie. Przy pomocy tomografu, naukowcy byli w stanie sprawdzić gdzie dokładnie receptory CB1 znajdują się w mózgu, oraz jak gęsto były rozmieszczone.

Ile dni przerwy wystarczy, aby poczuć mocniejsze efekty?

Naukowcy dowiedli, że “u przewlekłych użytkowników konopi, liczba receptorów CB1 zmniejsza się w większości regionów w mózgu. Zwiększanie się liczby receptorów CB1 następuje po 2 dniach abstynencji i trwa ponad 4 tygodnie.”

Innymi słowy, palacze marihuany mają mniej receptorów CB1 w mózgu niż osoby niepalące, ale liczba tych receptorów wzrasta pod dwóch dniach, aby wrócić do normalnego poziomu po czterech tygodniach abstynencji. Oczywiście nie każdemu przyjdzie łatwo 4 tygodniowa przerwa od marihuany, dlatego w tym czasie jako alternatywę zalecamy susz CBD, który skutecznie złagodzi objawy odstawienia marihuany.

Palacze marihuany mieli około 20% mniej receptorów kannabinoidowych CB1 niż badana grupa kontrolna, która nie używała marihuany. Niezależnie jednak od tego, ile dana osoba konsumowała konopi, wzrost liczby receptorów CB1 następował po około dwóch dniach. Po czterech tygodniach abstynencji, skany PET wykazały brak różnic pomiędzy nałogowymi palaczami marihuany a osobami, które nigdy nie próbowały marihuany.

Podsumowując, jeśli planujesz przerwę w używaniu marihuany, to niech trwa ona przynajmniej miesiąc, aby “wyczyścić” mózg i pozwolić receptorom kannabinoidowym wrócić do normalnego stanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować