Dołącz do nas

Poradnik

Nug Smasher – czyli jak otrzymać koncentrat marihuany w domowych warunkach

Nug Smasher to prasa hydrauliczna, która pozwoli uzyskać koncentrat marihuany w domowych warunkach, ale również w warunkach przemysłowych. Dostępny jest on w kilku wersjach, które oferują różne siły nacisku – od 3.5 tony do 20 ton.

Wersja mini

fot. NugSmasher.com

Wersja MINI preferowana jest dla osób, które chcą otrzymać koncentrat w domowych warunkach. Posiada ona dwie okrągłe płyty grzewcze o średnicy wynoszącej niecałe 7cm, w której zmieści się do 3.5g marihuany.

Wersja standard

fot. NugSmasher.com

Wersja standardowa oferuje dwie płyty grzewcze o mocy 160W i wymiarach 9.5x10cm, dzięki którym za jednym razem można sprasować do 14g marihuany.

Wersja PRO

fot. NugSmasher.com

Nug Smasher Pro to typowa przemysłowa maszyna do produkcji koncentratów. Posiada ona dwie duże płyty, które podgrzewane są sześcioma nagrzewnicami o mocy 160W. Dwie płyty o wymiarach 18x25cm pozwalają na otrzymanie koncentratu ze 112g marihuany.

Ceny wszystkich produktów nie zadowolą klientów indywidualnych. Za najdroższą wersję PRO należy zapłacić 3.595$, tańsza wersja Standard kosztuje 796$, a za najtańszą wersję do użytku domowego należy zapłacić 496$.

Dla chcącego nic trudnego – wytwórz własny koncentrat tym urządzeniem, które znajduje się prawie w każdym domu!

Jak domowym sposobem zrobić koncentrat marihuany

 

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Poradnik

Najpopularniejsze sposoby palenia marihuany – 5 popularnych metod

top 10 sposobów na palenie zioła

Jeśli chodzi o używanie marihuany, drugim najważniejszym czynnikiem po samej marihuanie jest metoda jej konsumpcji. Ten punkt jest często pomijany przez konsumentów, którzy ograniczyli sposoby palenia marihuany do jointa lub bonga. Jeśli należysz do tej kategorii, a chcesz rozszerzyć wachlarz metod, to ten artykuł będzie dla Ciebie listą kontrolną.

Efekty działania marihuany w dużej mierze zależą od tego, jak się je konsumuje, a każda metoda zapewnia wyjątkowe doświadczenia i efekty. Kto wie – może znajdziesz tutaj swojego nowego faworyta, na przykład vaporizer.

Istnieją trzy podstawowe metody konsumpcji: inhalacja dymu/pary, jedzenie i stosowanie miejscowe (np. kremy z THC). W ramach tego artykułu omówimy sposoby palenia marihuany.

Metody inhalacji marihuany

Kiedy dym/para z konopi są wdychane, przedostają się one do płuc przed wchłonięciem do krwiobiegu. Obecnie istnieją dwa dominujące rodzaje metod inhalacyjnych: palenie i waporyzacja.

Różne sposoby palenia marihuany

Ten starożytny zwyczaj to najczęstsza metoda konsumpcji marihuany, a konsumenci mogą palić na wiele różnych sposobów. Postępy w technologii waporyzacji dały jednak palaczom alternatywną metodę z mniejszą liczbą skutków ubocznych. Skutki związane z paleniem są szeroko dyskutowane, ale wielu ekspertów potwierdza, że metody wolne od dymu stanową bezpieczniejszą opcję, a waporyzacja marihuany jest bezpieczną alternatywą dla palenia.

Palacze konopi mają do dyspozycji szeroki wachlarz produktów, w tym lufki, bonga, bibułki, blunty oraz wiele innych, które można stworzyć z butelki i innych przedmiotów użytku domowego. Każdy z nich zapewnia różne doświadczenia i dostarcza różnej ilości wdychanego dymu. Warto jednak pamiętać, że żaden dym, nawet dym z konopi nie jest obojętny dla płuc i układu oddechowego.

Lufki, fifki, fajki

Lufki są najprawdopodobniej najpopularniejszym urządzeniem do palenia i są często używane ze względu na wygodę: są małe, przenośne i proste w użyciu. Oprócz zwykłych lufek, które można kupić w prawie każdym kiosku, popularne są artystyczne fajki szklane, które dostępne są w wielu formach i stylach, zarówno pod względem dekoracji, jak i funkcjonalności. Poniższe lufki działają poprzez zatrzymanie dymu wytwarzanego przez spalanie konopi, który następnie wdychany jest przez konsumenta.

Bonga

Bongo zrewolucjonizowało sposób palenia. Pierwsze użyte bongo zostało użyte w Chinach w 16 wieku. W tamtych czasach powszechne było palenie ziół, w tym właśnie konopi, a same bonga były robione z bambusa i metalu. Bonga akrylowe po pewnym czasie zaczynają uwalniać nieciekawy zapach i ciężko je doczyścić, dlatego zdecydowanie lepiej korzystać z bonga szklanego. Korzyści zdrowotne związane z filtrowaniem przez wodę są przedmiotem dyskusji: woda chłodzi dym, ale nie jest pewne, czy działa jak skuteczny filtr szkodliwych składników.

Bibułki

Ogólnie rzecz biorąc, bibułki są używane do palenia jointów lub bluntów. Skład bibułek różni się w zależności od roślin użytych do ich produkcji – między innymi konopi, bambusa i ryżu. Blunty to konopie zawinięte w papier cygarowy z tytoniu i zawierający nikotynę. Konsumenci często preferują smak i połączone działanie nikotyny i konopi; jednak zagrożenia związane z paleniem nikotyny powstrzymują większość konsumentów dbających o zdrowie.

Vaporizery

Vaporizer jest logicznym wyborem dla świadomych konsumentów marihuany dbających o zdrowie. Vaporizer podgrzewa susz do temperatury, w której uwalnia się THC, CBD i inne kannabinoidy. Ta temperatura jest wystarczająco wysoka, aby wydobyć cenne składniki, ale jest wystarczająco niska, aby nie wytwarzały się szkodliwe toksyny uwalniane podczas spalania. Zasadniczo waporyzacja minimalizuje ryzyko zdrowotne związane z paleniem. Wiele osób opisuje smak pary z waporyzatora jako smak “esencji rośliny”, którego nie doświadczymy podczas palenia. Sam zapach w powietrzu utrzymuje się jednak krótko, więc jest to dosyć dyskretna forma stosowania.

Szisza

Jest to jedna z mniej popularnych metod palenia marihuany, a zwykle z sziszy pali się melasę, czyli mokry tytoń. Konopie indyjskie rzadko są palone w sziszy, ponieważ metoda ta powoduje szybsze spalanie rośliny niż wdychanie dymu, powodując cierpki smak i zmarnowanie zioła. Dla palaczy ceniących ekonomię jest to poważny problem, ponieważ potrzebne są duże ilości konopi, aby uzyskać takie same efekty, jak w przypadku innych metod palenia. Aby rozwiązać ten problem, niektórzy mieszają konopie z tytoniem, jednak nadal nie jest to zdrowy sposób na konsumpcję marihuany.

 

Czytaj dalej

Poradnik

Smoke Buddy – małe urządzenie, które pozwoli Ci się pozbyć zapachu marihuany

Smoke Buddy to maleńkie urządzenie zaprojektowane do niwelowania zapachu dymu. Zwykle używa się go podczas wydychania dymu z jointa, bonga, lufki czy vaporizera. Jeśli często znajdujesz się w miejscu, w którym dym nie powinien być wyczuwalny, to Smoke Buddy jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Do niedawna większość tego typu wynalazków stanowiły dziwne (ale skuteczne) połączenia powszechnie używanych artykułów gospodarstwa domowego. W miarę rozwoju branży konopnej zauważyliśmy jednak wprowadzenie wielu dostępnych na rynku akcesoriów, w tym także Smoke Buddy. Jest on nieco bardziej wyrafinowany i zawierają na filtr węglowy, który filtruje zapach dymu emitowany po paleniu.

Jak działa Smoke Buddy?

Jak działa Smoke BuddyW internecie można przeczytać wiele pochlebnych opinii na temat Smoke Buddy’ego i nie są one wyssane z palca. Więc jak działa Smoke Buddy?

Krótka odpowiedź: Świetnie!

Dłuższa odpowiedź: Przeczytaj poniżej.

Najtrudniejszą częścią recenzji Smoke Buddy jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jego skuteczność zmienia się w zależności od tego, co i jak palisz. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli użyjesz go prawidłowo, Smoke Buddy pozbędzie się około 90% dymu, który wydychasz. Pozostanie jeszcze trochę, ale niewiele. Zapach też jest prawie niwelowany w stu procentach, ale po zakończeniu wydechu nadal będziesz go czuć – minimalnie. Moim zdaniem Smoke Buddy działa lepiej niż jakiekolwiek domowe urządzenie, które kiedykolwiek udało mi się stworzyć z rurki pcv, waty i innych produktów dostępnych w każdym domu.

Filtr węglowy naprawdę świetnie się spisuje w eliminacji dymu i zapachu, który wydychasz, ale na on swoje dobre i złe strony. Jest skuteczny, ponieważ redukuje dym i jego zapach. Jego wadą jest to, że im dłużej go używasz, tym słabiej będzie filtrował dym i zapachy.

Różnice w metodach konsumpcji

Urządzenie, z którego będziesz palić, będzie miało duży wpływ na żywotność Smoke Buddy. Działa bardzo dobrze w przypadku waporyzacji, ponieważ para z waporyzatora nie ma tak intensywnego zapachu oraz rozmiaru. Smoke Buddy nie będzie jednak tak skuteczny, kiedy kilka razy dziennie będziesz przez niego przepuszczał sporo dymu z bonga – ten zapycha filtr dużo szybciej i skraca jego żywotność.

Nawet jeśli zauważysz, że z biegiem czasu staje się on mniej skuteczny – to jest to tylko wina rodzaju filtra. Chociaż istnieją sposoby na wydłużenie żywotności i kilka sposobów na jego wyczyszczenie, w pewnym momencie będziesz musiał kupić go jeszcze raz, ponieważ nie ma sposobu na zamianę samego filtra.

Czy warto kupić Smoke Buddy, jeśli planujesz palenie z wiadra, bonga lub jointa? Uważam, że tak. Omówię kilka ciekawych tricków, które możesz wykorzystać, aby wydłużyć żywotność Twojego Smoke Buddy. Urządzenie nadal dobrze sobie radzi z dużymi chmurami z bonga, ale po prostu znacznie skracają one żywotność Buddy’ego.

Właściwe użycie

Ważnym czynnikiem jest sposób korzystania z urządzenia. Jeśli jest właściwie używany, działa całkiem nieźle, ale jeśli nie, to będziesz chciał go wyrzucić po pierwszym użyciu. Aby Smoke Buddy złapał cały dym, musisz mieć dobre uszczelnienie między wejściem do filtra i ustami.

Nie musisz mocno naciskać na ustnik, ale raczej przytulić go ustami z kazdej strony. Pomocne może być również nieco wolniejsze wydychanie niż zwykle. Wolniejszy wydech da filtrowi większą szansę na wybranie wszystkich cząstek z chmury, która wypuszczasz.

Ogólnie myślę, że to małe urządzenie działa naprawdę dobrze i rzeczywiście może pozbywać się 90-95% dymu / zapachu. Długość życia będzie różna w zależności od tego, jak często palisz, ale wydaje mi się, że można uzyskać nawet 300 przefiltrowań, chociaż oczywiście zależy to od rozmiaru chmur i metody konsumpcji.

Jak używać Smoke Buddy?

Smoke Buddy jest ogólnie urządzeniem, które jest bardzo proste w użyciu. Po prostu musisz ciasno docisnąć usta do niego, a następnie powoli wdmuchnąć w niego dym. Należy pamiętać o tym, aby dym nie wydostawał się z poprzez nieszczelność między ustami, a ustnikiem.

Dociśnij usta do ustnika, aby pomiędzy wargami a wkładem filtra nie było nieszczelności. Potem wystarczy wydech w średnim tempie. Cząstki i opary z płuc zostaną wyłapane przez filtr, usuwając większość dymu / zapachu. Powtarzaj tę czynność, aż skończysz palenie.

Smoke Buddy dostępny w sklepie VapeFully

Przydatne wskazówki

Jest kilka fajnych pomysłów, o których przeczytałem, by w pełni wykorzystać filtr. Po pierwsze upewnij się, że regularnie czyścisz swoje urządzenie. Po zakończeniu palenia, weź małą szmatkę i wyczyść boki ustnika. Spowoduje to usunięcie wszelkich cząstek, które mogły osiąść na bokach i uniemożliwi ich dostanie się do filtra podczas następnego korzystania. Im częściej będziesz to robić, tym dłużej będziesz mógł korzystać z urządzenia.

Drugi polega na wrzuceniu kilku wacików do wejścia. Utrudni to wydychanie, ale może znacząco wpłynąć na żywotność filtra, zwłaszcza jeśli używasz bonga lub jointa.

Ideą bawełnianych wacików lub waty jest to, że wychwytują one niektóre większe cząstki. Dzięki temu nie dostają się one do filtra i nie atakują go cząsteczkami, które w pierwszej kolejności go zatykają. Możesz nawet zauważyć, że waciki zmienią swoją barwę już po kilku użyciach, jednak raczej nie doświadczysz tego, jeśli używasz vaporizera.

Ostatnim z nich jest upewnienie się, że masz jakiś pochłaniacz zapachów, który zamaskuje resztę zapachu. Tak jak powiedziałem, Smoke Buddy pozbywa się około 90% dymu i zapachu, ale wciąż nie jest to 100%. Posiadanie świecy zapachowej lub odświeżacza powietrza w pobliżu może całkiem zamaskować resztkę zapachu. Zwykle zapach rozprasza się po około 5-10 minutach, ale dodatkowe zapachy mogą znacznie zmniejszyć ten czas. Jeśli palisz z bonga, to staraj się nabijać mniejsze ilości do cybucha, aby móc zaciągnąć całą chmurę na jeden raz – w ten sposób możesz całkowicie wyeliminować problem zapachu.

Podsumowanie

Wydaje mi się, że cena 89zł za to małe urządzenie nie jest przerażająca. Biorąc pod uwagę liczbę zastosowań (nawet 300 wydechów) oraz jego skuteczność, warto zainwestować niecałe 100zł, aby nie martwić się wszechobecnym zapachem dymu. Smoke Buddy jest mały i poręczny, więc można go zabrać wszędzie, co zdecydowanie spodoba się osobom ceniącym dyskrecję. Do każdego zestawu producent dorzuca breloczek Mr SmokeBuddy.

Jeśli zdecydujesz się na zakup SmokeBuddy, możesz go kupić 5% taniej używając kodu rabatowego “FK5%” w sklepie VapeFully.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne