Nevada: W pierwsze 2 dni legalnej marihuany klienci wydali ponad 3 miliony dolarów

W ciągu pierwszych dwóch dni legalnej marihuany w stanie Nevada sklepy detaliczne z marihuaną sprzedały towar o wartości od 3 do 5 milionów dolarów – szacuje Nevada Dispensary Association.

3 miliony dolarow sprzedaz marihuany nevada
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Uważam, że osiągniemy cel 30 milionów dolarów z podatków od sprzedaży marihuany.” – napisała Riana Durrett, dyrektor wykonawczy Nevada Dispensary Association.

Nawet w poniedziałek przed sklepami z marihuaną ciągnęły się kolejki klientów. Niektórzy klienci mówili, że nie chcą, aby ich szef zauważył ich w kolejce po marihuanę, jednak wielu klientów nie widziało w tym nic złego.

“Prawdopodobnie kupię trochę zioła, zapalę blunta i zjem kilka ciasteczek.” – powiedziała jedna z klientek sieci sklepów Reef Dispensaries.

Turysta Tony Carter, który odwiedził Las Vegas z okazji rocznicy ślubu powiedział: “Tam skąd pochodzę marihuana nie jest legalna, ale cieszy mnie jej legalność tutaj!.”

“Jeśli robisz złe rzeczy, to idź do diabła! Ale jeśli pracujesz codziennie i jesteś produktywnym obywatelem, który po prostu czasem pali marihuanę to jestem z Tobą! Ja tak właśnie robię!” powiedział Carter.

Dyrektor generalny firmy Reef Dispensaries, Matt Morgan powiedział, że legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych stworzyła ponad 1000 nowych miejsc pracy. Ma on nadzieję, że marihuana wkrótce będzie traktowana tak, jak alkohol i będzie można jej używać na przykład w kasynach.

“Większość podatków od sprzedaży trafia do systemu szkolnictwa, który rozpaczliwie potrzebuje tych dolarów”, powiedział Morgan.

“Cieszę się, że to się w końcu wydarzyło i to za mojego życia, bo nie sądziłem, że tak będzie. Myślałem, że doczekają tego moje dzieci lub wnuki.” – powiedział Carlos Dealba, który mieszka w Las Vegas od 1993 roku.

Rzeczniczka Departamentu Opodatkowania w Nevadzie twierdzi, że raport dotyczący sprzedaży marihuany w lipcu pojawi się pod koniec sierpnia.

źródło: Fox5Vegas

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -