- Reklama -
Banner

Moc marihuany i uzależnienie – jaka jest zależność?

Na spotkaniu International Early Psychosis Association w Mediolanie przedstawiono wyniki nowych badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, które sugerują, że im marihuana jest mocniejsza, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba używająca jej, uzależni się od niej.

Osoby używające “marihuany o dużej mocy” dwukrotnie częściej uzależniały się od niej, w porównaniu do osób, które stosowały marihuanę o niskim stężeniu THC.

Według National Institute on Drug Abuse, ludzie są uzależnieni od marihuany, kiedy w momencie zaprzestania jej używania występują objawy odstawienia – takie jak drażliwość, problemy ze snem, zmiany nastroju i zmniejszenie apetytu.

Siłę marihuany określano na podstawie stężenia psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC). W ciągu ostatnich lat, odmiany o wysokim stężeniu THC stały się coraz bardziej popularne.

“Nasze wyniki sugerują, że ludzie, którzy wolą mocniejszą marihuanę są około dwa razy bardziej podatni na uzależnienie się od niej,” powiedział współautor badań Tom Freeman, naukowiec psychofarmakologii na University College w Londynie.

“Najlepszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia jest zaprzestanie lub ograniczenie stosowania marihuany,” powiedział Freeman. “Jeśli nie jest to możliwe, powinno się używać konopi o niskiej mocy.”

W badaniu naukowcy przeanalizowali dane ponad 400 nastolatków w Wielkiej Brytanii, którzy używają marihuany. Uczestnicy badań mieli od 16 do 23 lat.

Naukowcy odkryli, że 43 procent uczestników, którzy woleli używać konopi o wysokiej mocy byli od niej uzależnieni, w porównaniu do 22 procent użytkowników, którzy woleli marihuanę o niskiej mocy. Naukowcy wzięli pod uwagę szereg czynników, takich jak wiek, płeć, używanie marihuany i tytoniu, jak długo używają marihuany i jaką moc zwykle mają konopie indyjskie, z których korzystają.

We wcześniejszym badaniu opublikowanym w 2015 roku w czasopiśmie Psychological Medicine, Freeman i współautorzy badań również stwierdzili, że używanie marihuany o wysokiej mocy wiązało się z mocniejszym uzależnieniem, w porównaniu do stosowania marihuany o niskiej mocy.

Jak pokazują dane z National Institute on Drug Abuse, w Stanach Zjednoczonych 4,2 miliona osób nadużywa lub jest uzależnionych od marihuany.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować