- Reklama -
Banner

Mężczyzna stworzył “fabrykę marihuany” po zdiagnozowaniu białaczki. Jest porównywany do Waltera White’a z Breaking Bad

Mężczyzna, u którego zdiagnozowano białaczkę, jest porównywany do Waltera White’a z Breaking Bad po tym, jak po diagnozie założył własną “fabrykę konopi indyjskich”.

W 2010 roku u Edwarda McCanna zdiagnozowano białaczkę i przeszedł chemioterapię, po czym zaczął używać marihuany, aby złagodzić niektóre z bardziej nieprzyjemnych skutków ubocznych związanych z chemioterapią.

Jednak jego związek z konopiami na tym się nie skończył, ponieważ Edward został producentem konopi indyjskich w Hampshire w południowej Anglii.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych
uprawa marihuany edward mccann
Rodzina McCann prowadziła produkcję i dostawę konopi indyjskich na „skalę przemysłową” ze stodoły obok ich domu w Carmarthenshire (Zdjęcie: Dyfed-Powys Police)

Według The Times, Edward zaczął uprawiać marihuanę, początkowo na małą skalę, zanim rozszerzył swoją działalność, ostatecznie prowadząc „fabrykę konopi na skalę przemysłową” ukrytą na odległej farmie w Walii.

Policja szacuje, że McCann zarobił około 4,3 miliona funtów na sprzedaży marihuany, z czego część została przeznaczona na opłaty uniwersyteckie córki Samanthy.

przemyslowy piekarnik do produkcji zywnosci z konopi indyjskich
Piekarnik przemysłowy używany do pieczenia produktów z konopi indyjskich (Zdjęcie: Dyfed-Powys Police)

W przeciwieństwie do Waltera White’a, który w Breaking Bad większość czasu spędził na produkcji metamfetaminy w ukryciu przed rodziną, McCann uczynił swoje imperium konopne firmą rodzinną.

Oznacza to, że jego żona i syn również zostali skazani wraz z nim, jego żona Linda pomogła założyć uprawę konopi indyjskich w Walii, a syn Daniel pomagał zajmował się uprawą roślin.

W zeszłym miesiącu Edward został skazany na siedem lat i siedem miesięcy za kratkami, jego żona na sześć lat i siedem miesięcy, a syn Daniel na osiem lat i sześć miesięcy.

Dwóch innych pracowników uprawy również zostało oskarżonych i otrzymało wyroki. Podczas śledztwa w sprawie produkcji marihuany wniesiono zarzuty również przeciwko córce Samancie, ale później zostały wycofane.

McCann przyznał się do chęci produkcji i dostarczania marihuany w latach 2015-2020, podczas gdy on i jego syn przyznali się również do prowadzenia upraw na mniejszą skalę w ich domu w latach 2013-2015.

Policji udało się złapać McCanna dzięki wiadomościom wymienianym między ojcem a synem. 23 października 2020 r. funkcjonariusze weszli do stodoły na farmie w Walii, gdzie odkryli pokaźną uprawę konopi indyjskich.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 202 rośliny konopi indyjskich o łącznej wartości 460 000 funtów, a także produkty z konopi indyjskich o wartości 1,5 miliona funtów, takie jak olej i czekolada.

konopie indyjskie edward mccann
Funkcjonariusze znaleźli zebrane rośliny konopi suszące się na wieszakach (Zdjęcie: Dyfed-Powys Police)

Funkcjonariusze odkryli, że stodoła pobierała energię elektryczną bezpośrednio z pobliskiego słupa elektrycznego, aby uniknąć wykrycia przez zużywanie podejrzanie dużej ilości energii.

Sędzia prowadzący sprawę, sędzia Geraint Walters, powiedział, że uprawa prowadzona przez McCanna była „najbardziej wyrafinowaną fabryką konopi”, jaką kiedykolwiek widział.

Sędzia Walters przyznał, że McCann po raz pierwszy zajął się konopiami indyjskimi z zamiarem złagodzenia najgorszych skutków chemioterapii, ale dodał, że skala produkcji wykracza daleko poza to.

Powiedział: „Rzeczywistość jest taka, że ​​odszedłeś od tego i byłoby obrazą zdrowego rozsądku sugerowanie, że uprawa na taką skalę miała cokolwiek wspólnego z produkcją marihuany do celów medycznych”.

2 KOMENTARZE

 1. “że uprawa na taką skalę miała cokolwiek wspólnego z produkcją marihuany do celów medycznych co ma skala do celu ? więcej chorych …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować