- Reklama -
Banner

Maroko zalegalizuje uprawę, eksport i sprzedaż marihuany do celów medycznych

Rząd Maroko ogłosili w czwartek 25 lutego, że uprawa, eksport i sprzedaż marihuany do użytku medycznego zostaną zalegalizowane w ramach nowych przepisów, które w tym tygodniu zostaną zatwierdzone przez parlament.

Obecnie uprawa marihuany w Maroku jest nielegalna, chociaż według ONZ jest tolerowana. Maroko jest jednym z największych na świecie producentów konopi indyjskich i największym eksporterem haszyszu.

W przeszłości liczne próby legalizacji produkcji i sprzedaży konopi kończyły się niepowodzeniem. Partia Sprawiedliwości i Rozwoju (PJD), która w poprzednich latach była przeciwna jakimkolwiek próbom zmiany przepisów, w ubiegłym tygodniu ustąpiła i zaakceptowała nowe przepisy.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zmiana nastawienia nastąpiła po tym jak ONZ usunęło marihuanę z listy najniebezpieczniejszych narkotyków. ONZ zmieniło klasyfikację konopi indyjskich, aby ułatwić prowadzenie badań nad medycznym zastosowaniem marihuany. Te zmiany poparły Stany Zjednoczone i europejskie państwa członkowskie, podczas gdy kraje takie jak Rosja, Chiny, Egipt, Nigeria i Pakistan sprzeciwiły się zmianie klasyfikacji. Maroko głosowało za zmianą, która ostatecznie została przegłosowana stosunkiem głosów 27:25.

Nowy projekt ustawy ma zalegalizować produkcję i sprzedaż marihuany do celów medycznych, chociaż uprawa i posiadanie marihuany do celów osobistych nadal pozostanie nielegalne.

Nowa ustawa zostanie zatwierdzona w tym tygodniu

Agencja Reuters stwierdziła, że nowa ustawa o konopiach zostanie zatwierdzona w przyszłym tygodniu i będzie miała na celu „poprawę dochodów rolników, ochronę przed handlarzami narkotyków, którzy teraz kontrolują handel konopiami indyjskimi i posiadają dostęp do szybko rozwijającego się międzynarodowego rynku narkotyków”.

Reuters, który dokonał przeglądu projektu ustawy, stwierdził, że projekt ustawy „przewiduje powołanie agencji krajowej do monitorowania produkcji, transportu i sprzedaży konopi indyjskich”.

Posunięcie rządu marokańskiego nastąpiło prawie rok po tym, jak Liban stał się pierwszym arabskim krajem, który zalegalizował marihuanę. Parlament Libanu zdecydował się na legalizację konopi, aby poradzić sobie ze spowolnieniem gospodarczym kraju. Podobnie jak w Maroku, marihuana w Libanie była produkowana od dawna, chociaż oficjalnie uprawa była nielegalna.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -

Mogą Cię zainteresować