- Reklama -
Banner

6 na 10 Amerykanów jest „zaskoczonych”, że marihuana nie została jeszcze zalegalizowana w całych Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych opinia publiczna na temat marihuany znacząco zmieniła się na korzyść jej akceptacji. Pomimo szerokiego użycia i wyraźnej zmiany społecznych postaw, federalna legalizacja marihuany nadal nie została nieosiągnięta.

Ostatni sondaż Harris Poll podkreślił ten paradoks, ujawniając, że 59% Amerykanów jest „zaskoczonych”, że marihuana nie została jeszcze zalegalizowana na terenie całego kraju.

Obecne spożycie marihuany w USA

Użycie marihuany w Stanach Zjednoczonych to nie działalność ograniczona do małej części populacji. Według najnowszego sondażu Harris Poll, 40% Amerykanów przyznaje się do używania marihuany, przy czym jedna czwarta z tych osób spożywa ją przynajmniej raz w tygodniu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Wyniki te nadchodzą po oddzielnym sondażu Gallupa z poprzedniego tygodnia, który wykazał, że wskaźniki używania marihuany są prawie takie same w stanach, które zalegalizowały marihuanę, w porównaniu z tymi, które nadal jej zakazują , co według Gallupa sugeruje, że „kryminalizacja w niewielkim stopniu ogranicza jej używanie”. Badanie to wykazało, że 1 na 10 dorosłych osób zadeklarowało używanie marihuany 10 lub więcej razy w ciągu ostatniego miesiąca, podczas gdy 1 na 5 osób zażywało marihuanę co najmniej raz w ciągu ostatniego miesiąca.

Zmiana percepcji i spadek stygmatyzacji

Dawniej powszechne piętno związane z marihuaną zanika. Sześćdziesiąt cztery procent Amerykanów uważa obecnie, że marihuana już nie niesie ze sobą negatywnego konotacji, jak to miało miejsce dawniej. Ta zmiana odzwierciedla szerszą zmianę kulturową.

Wśród innych ustaleń sondażu znalazło się także to, że ponad siedem na 10 osób używających marihuany stwierdziło, że woli ją od papierosów i alkoholu.

Respondentów pytano także o to, z czego zrezygnowaliby, aby marihuana była legalna do użytku przez osoby dorosłe. Wśród milenialsów prawie połowa (45 procent) stwierdziła, że ​​zrezygnuje na przykład z alkoholu, 34 procent stwierdziło, że zrezygnuje z kawy, a 32 procent stwierdziło, że zrezygnuje z mediów społecznościowych.

Paradoks akceptacji wobec legalizacji

Pomimo wysokiego poziomu akceptacji i użycia, legalizacja marihuany na skalę krajową postępuje wolno. Ten paradoks wynika z złożonej sieci prawnych, politycznych i społecznych przeszkód. Federalne przepisy pozostają surowe, nawet gdy poszczególne stany posuwają się naprzód z własnymi inicjatywami legalizacyjnymi.

Kontrast ten podkreśla znaczącą rozbieżność między opinią publiczną a federalną polityką — luka, która nadal się powiększa, gdy więcej stanów przyjmuje liberalne prawa dotyczące marihuany.

Stany, które zalegalizowały marihuanę, zaobserwowały namacalne korzyści ekonomiczne. Legalizacja przynosi już ponad 440000 miejsc pracy w samych Stanach Zjednoczonych, zwiększa przychody z podatków i zmniejsza obciążenie systemu sprawiedliwości kryminalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować