Strona główna Aktualności Świat Lekarze nie widzą powodu do obaw z powodu używania mariuhany

Lekarze nie widzą powodu do obaw z powodu używania mariuhany

0
Lekarze nie widzą powodu do obaw z powodu używania mariuhany

Jak pokazują nowe badania opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), lekarze nie są zaniepokojeniu używaniem medycznej marihuany przez ich pacjentów.

Naukowcy przeanalizowali informacje zwrotne od 20.000 lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którym zaprezentowano 9 zachowań pacjentów, w tym używanie marihuany, otyłość spożywanie alkoholu, palenie tytoniu i inne. Lekarze zostali poproszeni o ocenę, jak problematyczne są te zachowania w skali od 1 do 10. Celem badania było sprawdzenie różnic w postawach lekarzy, w zależności od tego, której partii politycznej kibicują.

Spośród 9 zachowań, które zostały przedstawione lekarzom, najmniej powodów do obaw powodowało używanie marihuany, w porównaniu ze spożywaniem alkoholu, paleniem tytoniu i otyłością. Wyniki badań są zgodne z artykułem opublikowanym w Scientific American, w którym analizowano powody, dlaczego marihuana w USA nadal jest w grupie narkotyków takich jak heroina i kokaina.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Artykuł napisany przez lekarza Nathaniel Morris pokazał, że społeczność medyczna nie jest zaniepokojona używaniem marihuany.

“Nie widzieliśmy przedawkowania marihuany”

Dzięki badaniom naukowym jest coraz więcej dowodów, że marihuana nie jest substancją niebezpieczną. W rzeczywistości, badania z Nowej Zelandii opublikowane na początku tego roku sugerują, że jedynym możliwym skutkiem ubocznym zbyt częstego używania marihuany mogą być choroby przyzębia, którym można zapobiec.

Badania pokazują, że większość lekarzy nie tylko nie ma problemu z zatwierdzaniem używania medycznej marihuany, ale niektórzy z nich podejmują również działania, aby wspierać jej legalizację. W tym roku Doctors for Cannabis Reform włączyli się w walkę o legalizację marihuany do celów medycznych.

The California Doctors Association również wspiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych w nadchodzących wyborach.

Jak podaje główny autor badań, od przynależności politycznej lekarza zależy jaki rodzaj opieki otrzymają pacjenci. Nie jest to pozytywna wiadomość, ponieważ na decyzje jakie podejmują lekarze mają wpływ ich osobiste przekonania. W stanach gdzie marihuana jest legalna, jeden lekarz może więc przepisać pacjentowi cierpiącemu na bóle leki opioidowe, a inny może przepisać równie skuteczną i bardziej bezpieczną medyczną marihuanę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj