Dołącz do nas

Aktualności ze świata

Legalna marihuana może wygenerować ponad 130mld$ z wpływów podatkowych i milion miejsc pracy

Najnowsze badanie pokazuje, że jeśli marihuana zostałaby zalegalizowana w całych Stanach Zjednoczonych, to wygenerowałaby co najmniej milion nowych miejsc pracy, a rząd otrzymałby co najmniej 132 miliardy dolarów z przychodów podatkowych w ciągu pierwszych ośmiu lat.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę New Frontier Data, która zajmuje się analizą danych, a głównym jej celem jest analiza legalnego rynku marihuany. Stwierdzili oni, że jeśli marihuana zostanie zalegalizowana we wszystkich stanach i opodatkowana na poziomie 15%, wygeneruje ona przynajmniej 131,8 mld $ z wpływów podatkowych w latach 2017-2025.

W badaniu stwierdzono również, że legalizacja spowodowałaby niemal natychmiastowe utworzenie 722.000 nowych miejsc pracy, a do 2025 roku liczba nowych miejsc pracy wzrosłaby do 1,1 miliona.

Reklama Susz CBD Sklep

“Gdyby biznes konopnych został zalegalizowany jutro i opodatkowany na standardowym poziomie 35%, przemysł ten przyniósłby Stanom Zjednoczonym dodatkowy przychód 12,6 miliardów dolarów w tym roku.” – powiedziała Giadha Aguirre De Carcer, Dyrektor Generalny New Frontier Data.

“Kiedy pojawiają się deficyty budżetowe i tym podobne, każdy chce wiedzieć, gdzie znaleźć dodatkowe źródło przychodów, a jednym z najbardziej logicznych źródeł jest rynek legalnej marihuany i podatek od jej sprzedaży.” – mówi Beau Whitney, ekonomista z New Frontier Data.

Według sondażu opublikowanego na początku tego miesiąca, 61% wyborców w Stanach Zjednoczonych popiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych dla osób powyżej 21 roku życia.

Zamów legalnego jointa CBD
na www.CannabisLight.pl


Opublikowany

dnia

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Popularne