- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościŚwiat61 procent Amerykanów popiera legalizację marihuany

61 procent Amerykanów popiera legalizację marihuany

Według najnowszej sondy przeprowadzonej przez Pew Research Center, ponad 6 na 10 Amerykanów popiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych.

Ankieta została przeprowadzona w październiku i opublikowana 5 stycznia 2018r. Wskazuje ona, że poparcie dla legalizacji wzrosło o 4% w porównaniu do ubiegłego roku (57%) i prawie podwoiło się od 2000 roku (31%).

“Podobnie jak w przeszłości, istnieją szerokie różnice w poglądach dotyczących legalizacji marihuany”, mówi Abigail Geiger z Pew Research Center.

“Większość przedstawicieli pokolenia Milenium (między 14 a 34 rokiem życia) (70%), pokolenia X (między 35 a 50 rokiem życia) (66%) i wyżu demograficznego (między 50 a 70 rokiem życia) (56%) twierdzi, że używanie marihuany powinno być legalne. Jedynie generacja osób powyżej 70 roku życia częściej przeciwna jest legalizacji (58%) niż ją popiera (35%).”

Sonda wskazuje, że prawie siedmiu na dziesięciu Demokratów twierdzi, że używanie marihuany powinno być legalne, podobnie jak 65% niezależnych wyborców. Dla kontrastu, 43% Republikanów popiera legalizację, podczas gdy 55% jest jej przeciwnych.

Spośród Republikanów i ich zwolenników poniżej 40 roku życia 62% popiera legalizację, a 38% jest jej przeciwnych. Republikanie w wieku od 40 do 64 lat są podzieleni (48% twierdzi, że marihuana powinna być legalna, a 49% uważa, że powinna być nielegalna. Ta sama grupa powyżej 65 roku życia mocno sprzeciwia się legalizacji (67% w porównaniu do 30%).

Znaczna większość Demokratów i jej zwolenników, którzy mają mniej niż 40 lat (79%) i 40-64 lat, opowiada się za legalizacją marihuany. Demokraci powyżej 65 roku życia są podzieleni – 50% popiera legalizację, a 42% jest przeciwnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Dwóch paranoicznych przemytników marihuany zadzwoniło pod 911, aby się poddać (video)

Dwóch amerykańskich przemytników marihuany złamało złotą zasadę handlu narkotykami. Będąc pod wpływem marihuany, którą...

Kanadyjski producent marihuany rozpocznie współpracę ze szwedzkim koncernem farmaceutycznym

Firma Novartis AG rozpoczęła współpracę z kanadyjską firmą produkującą konopie indyjskie, wspieraną przez miliardera...

Snoop Dogg zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestowanie w marihuanę

Snoop Dogg jest synonimem konopi indyjskich, a jego pasja do marihuany rośnie z dnia...

Izrael dekryminalizuje marihuanę. Jej posiadanie nie jest już przestępstwem

Ustawa dotycząca dekryminalizacji marihuany  w Izraelu, została zatwierdzona w pierwszym czytaniu. Projekt ustawy, który...