- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany w Kanadzie nie doprowadziła do spodziewanego wzrostu konsumpcji

Kanadyjski rząd opublikował statystyki, z których wynika, że liczba konsumentów marihuany niewiele się zmieniła od czasu pełnej legalizacji w październiku.

Około 4,6 miliona, czyli 15% Kanadyjczyków w wieku 15 lat i starszych, zgłosiło używanie konopi indyjskich w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jest to dokładnie tyle samo, co w trzecim kwartale 2018 roku i całym 2018 roku. 19% Kanadyjczyków oznajmiło, że planuje konsumpcję marihuany w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Legalizacja nie prowadzi do wzrostu konsumpcji

W ankiecie uwzględniono konsumpcję z legalnego oraz czarnego rynku. Statystyki prawdopodobnie rozczarują niektórych analityków oraz naszego ministra zdrowia, którzy sugerują, że legalizacja marihuany prowadzi do wzrostu konsumpcji.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Na razie jednak liczba osób spożywających konopie indyjskie w Kanadzie po legalizacji jest prawie taka sama jak przed legalizacją. Ale to, co ma znacznie większy wpływ na zachowania konsumpcyjne, to medyczne lub “nie medyczne” używanie konopi indyjskich. (W tym przypadku niemedyczne oznacza po prostu brak oficjalnej legitymacji pacjenta).

Według Statistics Canada, konsumenci marihuany są o wiele bardziej skłonni do używania konopi codziennie lub prawie codziennie. Są również mniej skłonni do palenia trawki, decydując się na formy jadalne lub waporyzację suszu. Co więcej, użytkownicy medyczni częściej raportują wydatki na konopie indyjskie w porównaniu z osobami używającymi marihuany do celów niemedycznych.

Zapytani o to, ile wydali na konopie indyjskie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, prawie jedna trzecia konsumentów stwierdziła, że nie wydała nic na konsumowaną przez nich marihuanę. Natomiast 8% użytkowników marihuany wydało ponad 500 dolarów kanadyjskich (średnio około 40 $ tygodniowo), co było zgodne ze schematem wydatków z poprzedniego kwartału. Użytkownicy rekreacyjni rzadko wydawali ponad 250 $ w ciągu ostatnich trzech miesięcy

25% konsumentów używa marihuany do celów medycznych

Z badań wynika, że prawie połowa z 15 procent osób, które zgłosiły używanie konopi indyjskich, twierdzi, że używały ich wyłącznie do celów rekreacyjnych. Zaledwie jedna czwarta uznała, że używa konopi tylko z powodów medycznych (z legitymacją pacjenta lub bez niej).

Pacjenci posiadający zgodę na zakup medycznej marihuany używają jej najczęściej, albo przynajmniej najlepiej raportują jej używanie. Dane pokazują również trendy konsumenckie w branży konopnej w Ameryce Północnej. Mężczyźni nadal używają więcej marihuany niż kobiety, a z kolei kobiety częściej stosują ją w celach medycznych. Osoby w wieku od 18 do 24 lat są grupą, która w ciągu ostatnich trzech miesięcy zużyła najwięcej marihuany.

Przeczytaj pełny raport TUTAJ.

1 KOMENTARZ

 1. W pierwszym tygodniu zablokowalo ich web bo dostali 140 tysięcy zamówień i zglupieli a to wszystko napewno nowi rekracyjni palacz nikt z normalnych ludzi co palili wcześniej nie pojdzie i zapłaci 3 stówy jeśli na ulicy mozna złapać za 160 Prima sort do 200 za extra strong ….trzeba poczekać do kwietnia jak otworza sklepy do których bedzie mozna wejść i kupić….a nie zamówić i czekać az przyjdzie w srode rano ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować