Dołącz do nas

Legalizacja

Ustawa numer 420 może zalegalizować marihuanę w całych Stanach Zjednoczonych

Ustawa 420 może zalegalizować marihuanę w całych Stanach Zjednoczonych

Do senatu Stanów Zjednoczonych została wprowadzona ustawa S.420, która zalegalizowałaby marihuanę na poziomie federalnym. Nowa ustawa wprowadzona przez senatora Rona Wydena dałaby Drug Enforcement Administration 60 dni na usunięcie marihuany z listy kontrolowanych substancji, jednocześnie zakazując jej sprzedaży w stanach, które nie zalegalizowały jej do celów rekreacyjnych.

S.420 zaleca również dodanie podatku akcyzowego na sprzedaż konopi, czyli podatku pośredniego dodanego do ceny produktu, podobnie jak w przypadku alkoholu i tytoniu.

“Ustawa 420 może wydać się zabawna, ale najważniejsze jest to, że ludzie mówią o poważnej potrzebie zakończenia nieudanego zakazu ” – powiedział Ron Wyden w rozmowie z Forbes.

Ustawa wymagałaby również od przedsiębiorstw specjalnych zezwoleń na rozpoczęcie sprzedaży trawki. Konopie indyjskie miałyby również ograniczenia w dotyczące etykietowania i reklamy, podobnie jak w przypadku alkoholu.

“Federalny zakaz marihuany jest prosty i zły. Zbyt wiele istnień zostało zmarnowanych, a zbyt wiele możliwości gospodarczych zostało utraconych “, powiedział Wyden w komunikacie prasowym. “Nadszedł czas, aby Kongres dokonał zmian w całym kraju.”

Ron Wyden wprowadził również w tym samym dniu dwa inne projekty ustaw, które mają na celu umożliwienie sprzedawcom w stanach, które zalegalizowały marihuanę odliczenia podatkowe, tak jak w przypadku innych branż, a jednocześnie umożliwiłyby firmom zajmującym się konopiami dostęp do banków i ułatwienia w kwestii wykupu reklam.

Prezydent Trump zasygnalizował poparcie dla ruchów zmierzających do zakończenia federalnego zakazu marihuany.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym ustawa otrzymała numer 420. W ubiegłym miesiącu, Rep. Earl Blumenauer zaproponował projekt ustawy 420, według której marihuana byłaby traktowana jak alkohol. Prawodawcy z Kalifornii, Rhode Island i Capitol Hill w przeszłości również wprowadzali ustawy o numerze 420, które miały być ukłonem w stronę kultury konopnej.

Kwiaty konopi CBD
Reklama
Susz CBD

Opublikowany

dnia

1 Komentarz

1
Skomentuj artykuł!

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na komentarze
0 Obserwujących
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najgorętsze komentarze
  Subskrybuj temat  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Filip
Gość
Filip

Dobry numer ustawy hehehe

Popularne