- Reklama -
Banner

Ustawa numer 420 może zalegalizować marihuanę w całych Stanach Zjednoczonych

Do senatu Stanów Zjednoczonych została wprowadzona ustawa S.420, która zalegalizowałaby marihuanę na poziomie federalnym. Nowa ustawa wprowadzona przez senatora Rona Wydena dałaby Drug Enforcement Administration 60 dni na usunięcie marihuany z listy kontrolowanych substancji, jednocześnie zakazując jej sprzedaży w stanach, które nie zalegalizowały jej do celów rekreacyjnych.

S.420 zaleca również dodanie podatku akcyzowego na sprzedaż konopi, czyli podatku pośredniego dodanego do ceny produktu, podobnie jak w przypadku alkoholu i tytoniu.

“Ustawa 420 może wydać się zabawna, ale najważniejsze jest to, że ludzie mówią o poważnej potrzebie zakończenia nieudanego zakazu ” – powiedział Ron Wyden w rozmowie z Forbes.

Ustawa wymagałaby również od przedsiębiorstw specjalnych zezwoleń na rozpoczęcie sprzedaży trawki. Konopie indyjskie miałyby również ograniczenia w dotyczące etykietowania i reklamy, podobnie jak w przypadku alkoholu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Federalny zakaz marihuany jest prosty i zły. Zbyt wiele istnień zostało zmarnowanych, a zbyt wiele możliwości gospodarczych zostało utraconych “, powiedział Wyden w komunikacie prasowym. “Nadszedł czas, aby Kongres dokonał zmian w całym kraju.”

Ron Wyden wprowadził również w tym samym dniu dwa inne projekty ustaw, które mają na celu umożliwienie sprzedawcom w stanach, które zalegalizowały marihuanę odliczenia podatkowe, tak jak w przypadku innych branż, a jednocześnie umożliwiłyby firmom zajmującym się konopiami dostęp do banków i ułatwienia w kwestii wykupu reklam.

Prezydent Trump zasygnalizował poparcie dla ruchów zmierzających do zakończenia federalnego zakazu marihuany.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym ustawa otrzymała numer 420. W ubiegłym miesiącu, Rep. Earl Blumenauer zaproponował projekt ustawy 420, według której marihuana byłaby traktowana jak alkohol. Prawodawcy z Kalifornii, Rhode Island i Capitol Hill w przeszłości również wprowadzali ustawy o numerze 420, które miały być ukłonem w stronę kultury konopnej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować