- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany nie zwiększa jej użycia wśród młodzieży

Wielu zwolenników prohibicji twierdzi, że legalizacja marihuany zwiększy odsetek dzieci i młodzieży, która po nią sięgnie. Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Lancet Psychiatry i Center for Disease Control wykazały, że hipotezy prohibicjonistów są błędne; legalizacja medycznej marihuany nie zwiększa spożycia marihuany wśród osób, niebędących dorosłymi.

Na potrzeby badań, naukowcy ocenili relację pomiędzy legalizacją marihuany i liczbą młodzieży używających konopi indyjskich. Badania były prowadzone przez 24 lata na próbie ponad miliona nastolatków z 48 stanów.

“Wyniki tego badania nie wykazały żadnych dowodów na wzrost spożycia marihuany wśród nastolatków, po zalegalizowaniu marihuany do celów medycznych w danym stanie.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Obawy, że zwiększone spożycie marihuany wśród nastolatków, po legalizacji marihuany wydają się być nieuzasadnione.”

Ale jak twierdzi Paul Armentano, wicedyrektor NORML, ta tendencja nie obowiązuje tylko dla stanów, które zalegalizowały medyczną marihuanę:

“Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób, odsetek uczniów szkół średnich, którzy kiedykolwiek używali konopi spadł z około 43% w 1995 roku (na rok przed tym, jak pierwszy stan zalegalizował medyczną marihuanę) do 39% w 2015 roku,” mówi Armentano.

“Odsetek nastolatków aktualnie korzystających (definiowane jako co najmniej raz w ciągu ostatnich 30 dni) zmniejszył się również w tym samym okresie, z 25% w 1995 roku do 22% w 2015 roku.”

Armentano zauważa również, że “tendencja malejącego wykorzystania marihuany wśród młodzieży jest spójna ze stanem Kolorado i Waszyngton, które jako pierwsze zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych w roku 2012.

Colorado Health Survey opublikowało w tym roku raport, że wykorzystanie marihuany wśród młodzieży spadło od 2009 roku i ten trend nie został przerwany przez legalizację.

Dane z Washington State pokazują podobny trend. Analiza wyników badań od roku 2002 do roku 2014 przez Washington State Institute of Public Policy nie wykazała żadnego rosnącego spożycia marihuany wśród młodzieży w ciągu ostatniej dekady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 

Mogą Cię zainteresować