- Reklama -
Banner

Legalizacja marihuany głównym celem Gubernatora Nowego Jorku

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo uczynił legalizację marihuany rekreacyjnej dla dorosłych głównym celem na pierwsze 100 dni swojej nowej kadencji.

Cuomo, który został ponownie wybrany w listopadowych wyborach w połowie kadencji, ogłosił w poniedziałek rano priorytety swojej administracji na 2019 r. w przemówieniu do nowojorskiego związku adwokackiego.

“Musimy także zakończyć niepotrzebne i niesprawiedliwe wyroki karne i wyniszczające piętno kryminalne i zalegalizować używanie rekreacyjnej marihuany dla dorosłych raz na zawsze” – powiedział Cuomo.

Cuomo powiedział na spotkaniu prawników na Manhattanie, że konieczna jest również dodatkowa reforma.

“Mamy dwa systemy sądownictwa karnego: jeden dla bogatych, a drugi dla wszystkich” – powiedział Cuomo. “I to się skończy.”

Rok temu był przeciwny, w tym roku jest zagorzałym zwolennikiem legalizacji

W zeszłym roku Cuomo scharakteryzował marihuanę jako “furtka do narkotyków” i sprzeciwił się legalizacji marihuany rekreacyjnej. Ale w tym roku gubernator zlecił nowojorskiemu Departamentowi Zdrowia zbadanie problemu.

W raporcie opublikowanym w lipcu departament stwierdził, że “opodatkowanie i regulowanie marihuany znacznie przewyższa wszelkie potencjalne negatywne konsekwencje.” Raport zalecił zalegalizowanie używania marihuany w celach rekreacyjnych dla dorosłych, a prognozowane wpływy z podatków państwowych mają wynieść ponad 1,3 miliarda dolarów rocznie.

Opinia publiczna także sprzyja legalizacji marihuany rekreacyjnej. W maju sondaż wykazał, że 63 procent wyborców z Nowego Jorku popiera “umożliwienie dorosłym legalnego posiadania niewielkiej ilości marihuany do osobistego użytku”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 

Mogą Cię zainteresować