Dołącz do nas

Legalizacja

Legalizacja marihuany głównym celem Gubernatora Nowego Jorku

Andrew Cuomo uczynił legalizację marihuany rekreacyjnej dla dorosłych głównym celem na pierwsze 100 dni swojej nowej kadencji.

Gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo uczynił legalizację marihuany rekreacyjnej dla dorosłych głównym celem na pierwsze 100 dni swojej nowej kadencji.

Cuomo, który został ponownie wybrany w listopadowych wyborach w połowie kadencji, ogłosił w poniedziałek rano priorytety swojej administracji na 2019 r. w przemówieniu do nowojorskiego związku adwokackiego.

“Musimy także zakończyć niepotrzebne i niesprawiedliwe wyroki karne i wyniszczające piętno kryminalne i zalegalizować używanie rekreacyjnej marihuany dla dorosłych raz na zawsze” – powiedział Cuomo.

Cuomo powiedział na spotkaniu prawników na Manhattanie, że konieczna jest również dodatkowa reforma.

“Mamy dwa systemy sądownictwa karnego: jeden dla bogatych, a drugi dla wszystkich” – powiedział Cuomo. “I to się skończy.”

Rok temu był przeciwny, w tym roku jest zagorzałym zwolennikiem legalizacji

W zeszłym roku Cuomo scharakteryzował marihuanę jako “furtka do narkotyków” i sprzeciwił się legalizacji marihuany rekreacyjnej. Ale w tym roku gubernator zlecił nowojorskiemu Departamentowi Zdrowia zbadanie problemu.

W raporcie opublikowanym w lipcu departament stwierdził, że “opodatkowanie i regulowanie marihuany znacznie przewyższa wszelkie potencjalne negatywne konsekwencje.” Raport zalecił zalegalizowanie używania marihuany w celach rekreacyjnych dla dorosłych, a prognozowane wpływy z podatków państwowych mają wynieść ponad 1,3 miliarda dolarów rocznie.

Opinia publiczna także sprzyja legalizacji marihuany rekreacyjnej. W maju sondaż wykazał, że 63 procent wyborców z Nowego Jorku popiera “umożliwienie dorosłym legalnego posiadania niewielkiej ilości marihuany do osobistego użytku”.

 

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Legalizacja

Meksyk musi zalegalizować marihuanę w ciągu 90 dni. Sędziowie ustanowili precedens

prezydent meksyku chce legalizacji medycznej marihuany

Pierwsza Izba Sądu Najwyższego w Meksyku poinformowała, że wchodzą w życie zalecenia prawne dla wszystkich sędziów, aby nie karać za posiadanie i używanie marihuany. Przepisy weszły w życie 22 lutego 2019 roku.

W środę Sąd Najwyższy Meksyku wydał dwa orzeczenia w sprawach za posiadanie i używanie marihuany, ustanawiając precedens, zgodnie z którym zakaz spożywania marihuany jest niekonstytucyjny.

Rząd Meksyku w najbliższym czasie chce, a właściwie musi zalegalizować rekreacyjne używanie konopi indyjskich. W tym miesiącu członkowie gabinetu prezydenta omówili kwestie legalizacji marihuany z kanadyjskimi urzędnikami rządowymi.

Dwa nowe wyroki sądu najwyższego są zgodne z trzema podobnymi wcześniejszymi orzeczeniami. Zgodnie z prawem meksykańskim, gdy izby Sądu Najwyższego osądzają w ten sam sposób pięć razy w danej sprawie, staje się to wiążącym precedensem dla wszystkich sędziów w kraju.

Oznacza to również, że rząd musi teraz zmienić politykę, która jest sprzeczna z konstytucyjną interpretacją trybunału, a mianowicie, że przepisy dotyczące marihuany muszą zostać zreformowane.

W dniu 22 lutego teksty sądowe zostały opublikowane w Judicial Weekly of the Federation, tak aby zostały przekazane sędziom w kraju, którzy muszą udzielić pozwolenia na swobodną konsumpcję marihuany, uprawę, zbiór oraz transport do celów osobistych.

Nowy precedens nie oznacza , że ludzie mogą używać i uprawiać marihuanę, ale oznacza to, że sędziowie rozważający przypadki osób złapanych przez policję przed wprowadzeniem formalnych zmian ustawowych muszą przestrzegać orzeczenia Sądu Najwyższego. Kongres Meksyku ma 90 dni na uchylenie przepisów dotyczących konopi, które są obecnie uważane za niekonstytucyjne.

Czytaj dalej

Legalizacja

Senat Hawajów zatwierdził projekt ustawy legalizującej marihuanę do celów rekreacyjnych

Legalizacja marihuany na Hawajach - senat zatwierdził projekt ustawy

Ustawa o legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych została zatwierdzona przez Hawajski Senat. W ustawie czytamy, że “legalizacja marihuany do użytku osobistego lub rekreacyjnego jest naturalnym, logicznym i rozsądnym wynikiem dostępnych badań nad marihuaną.” Ustawa przejdzie teraz do głosowania na sesji plenarnej Izby Reprezentantów. 

Jeśli zostanie przyjęta, zalegalizuje posiadanie, uprawę i konsumpcję marihuany. Ponadto ustanowi system licencji na uprawę, sprzedaż i posiadanie niewielkich ilości, a także wprowadzi podatki akcyzowe i podatki dochodowe od sprzedaży.

Ustawa odnosi się do 10 stanów i Dystryktu Kolumbii, które obecnie zalegalizowały marihuanę do użytku rekreacyjnego i odnotowały pozytywne skutki ekonomiczne, które legalizacja przyniosłaby również Hawajom. Podaje też przykłady 23 stanów, które zdekryminalizowały marihuanę.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, Departament Podatkowy na Hawajach ustanowi zasady regulujące proces ubiegania się o licencję i uzyskania licencji na prowadzenie upraw marihuany. Koszt uzyskania licencji na uprawę nie będzie mógł przekroczyć 5000 dolarów. Sklepy detaliczne nie musiałyby również gromadzić jakichkolwiek danych osobowych klientów.

Dodatkowe zasady wprowadziłyby normy dotyczące etykietowania, bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i bezpieczeństwa, a także ograniczałyby reklamowanie marihuany i nakładałyby kary pieniężne za wszelkie naruszenia.

Następnym przystankiem dla projektu ustawy jest Senatorska Komisja ds. Środków, zanim zostanie ona przekazana do rozpatrzenia Izbie Reprezentantów. Gubernator David Ige wyraził niedawno obawy dotyczące ustaw państwowych dotyczących marihuany i ich konfliktu z obowiązującym prawem federalnym, ale jego stanowisko w sprawie obecnego projektu ustawy jest niejasne.

Pełny projekt ustawy można przeczytać TUTAJ.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne