- Reklama -
Banner

Nowe badania potwierdzają: Marihuana nie jest bramą do narkotyków

Próba prania mózgu na temat marihuany nie może trwać zbyt długo, kiedy niezależne grupy finansują badania na temat wpływu marihuany. Wyniki badań ponownie stwierdzają, że marihuana nie jest bramą/furtką do narkotyków.

Badania

Badania opierają się na danych zebranych przez Cannabis Access for Medical Purposes Survey (CAMPS), największego kanadyjskiego zespołu badawczego, który przeprowadza badania wśród pacjentów używających marihuany w celach leczniczych.

Fakty

Naukowcy z University of Victoria dowiedli, że marihuana jest bezpieczniejsza niż inne alternatywne używki takie jak alkohol, nie wspominając już o opioidowych lekach na receptę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Badania wykazały, że 87% respondentów zastępuje marihuaną alkohol, leki na receptę lub inne narkotyki. 80% z nich zastępują marihuaną opioidowe leki na receptę. Co ciekawe, ta grupa pacjentów ma problem z zapewnieniem odpowiedniej ilości marihuany, co wskazuje na to, że uzależnienie od leków na receptę jest tak poważne, że wymaga dużych ilości marihuany.

Dane pokazały również, że respondenci w wieku poniżej 40 roku życia zastępują marihuaną wszystkie trzy substancje. Oznacza to, że młodzi ludzie próbowali innych narkotyków przed marihuaną, a następnie uznali, że marihuana jest bezpieczniejsza i zdrowsza niż badane alternatywy. Tak czy inaczej, te dowody odrzucają marihuanę jako furtkę do narkotyków. Jedyną furtką jaką może być, to furtką do lodówki lub pizzerii.

Prawdziwa brama do narkotyków

Według The National Survey on Drug Use and Health 88% ludzi próbowało alkoholu przed innymi substancjami psychoaktywnymi. Jeśli więc większość próbowała alkoholu jako pierwszego narkotyku, czy nie właśnie jego nie powinniśmy nazywać bramą do narkotyków? Raport wskazuje, że 50% ludzi, którzy próbowali alkoholu zatrzymali się na nim, i 40% próbowało marihuany, ale nigdy nie sięgnęli po narkotyki.

Powrót do rzeczywistości

Grupy opowiadające się przeciwko marihuanie nadal będą siać propagandę w mediach głównego nurtu, ale fakty potwierdzają coś innego. Te i inne badania obaliły mit marihuany jako furtki do narkotyków.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować