- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Badanie wykazało, że klienci w Kolorado używają “marihuany rekreacyjnej” do celów leczniczych

Badanie opublikowane w czasopiśmie Journal of Psychoactive Drugs wykazało, że wielu klientów w sklepach z marihuaną przeznaczonych dla dorosłych w Kolorado używa marihuany nie tylko w celach rekreacyjnych, ale także do łagodzenia problemów takich jak ból i bezsenność.

Klienci używają marihuany rekreacyjnej do celów medycznych
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

„Podczas gdy przepisy dotyczące używania marihuany dla dorosłych są często nazywane ‘rekreacyjnymi’, sugerując, że konopie uzyskane dzięki legalizacji dla dorosłych są przeznaczone tylko dla przyjemności lub poszukiwania wrażeń”, napisali autorzy badania, „nasze odkrycia sugerują, że wielu klientów używa konopi do łagodzenia objawów. ”

Zespół badawczy, kierowany przez Marcusa Bachhubera z Albert Einstein College of Medicine w Nowym Jorku, przeprowadził ankietę wśród 1000 klientów w dwóch sklepach detalicznych w Kolorado w okresie od sierpnia 2016 r. do października 2016 r. Klientom zadano pytanie o wiek, płeć, stan zdrowia i używanie konopi.

Spośród osób, które wzięły udział w badaniu, 65% stwierdziło, że używa konopi w celu złagodzenia bólu, a 74% stwierdziło, że używa marihuany w celu ułatwienia zasypiania.

Konsumenci, którzy używali konopi w łagodzeniu bólu, często twierdzili, że dzięki marihuanie są w stanie ograniczyć stosowanie innych leków.

- Reklama - Cannabis Light logo

Wśród osób przyjmujących leki bez recepty, 82% ankietowanych zgłosiło zmniejszenie lub zaprzestanie stosowania tych leków. Wśród respondentów przyjmujących opioidowe leki przeciwbólowe 88% stwierdziło, że dzięki konopiom zmniejszyli ilość stosowanych opioidów lub odstawili je na stałe.

Jeśli chodzi o marihuanę jako o środek nasenny, 87% osób, które używały leków nasennych zgłosiły zmniejszenie dawki lub zaprzestanie stosowania tych leków w wyniku używania konopi. 83% osób przyjmujących leki nasenne na receptę twierdzi, że konopie pomogły im zmniejszyć dawkę lub odstawić leki.

Badanie ma jednak wiele ograniczeń. Wyniki zostały opublikowane na podstawie anonimowej ankiety wypełnionej tylko przez część klientów w wybranych sklepach z marihuaną w Kolorado. Większość respondentów (90%) miała mniej niż 50 lat. 58% ankietowanych to mężczyźni, a 42% to kobiety. Ponad połowa badanych (54%) określiła, że ich stan zdrowia jest doskonały lub bardzo dobry.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

„Podsumowując”, napisali Bachhuber i jego współautorzy, „stwierdziliśmy, że faktyczne używanie marihuany do celów leczniczych jest powszechne wśród dorosłych klientów korzystających ze sklepów z marihuaną”.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -