Jamajka bliżej dekryminalizacji marihuany

Po miesiacach spekulacji, minister sprawiedliwości Jamajki Mark Golding ogłosił, że premier Portia Simpson Miller i jego gabinet zatwierdzili zmiany w ustawie narkotykowej, o dekryminalizacji “niewielkich ilości marihuany na własny użytek” w dniu 15 czerwca.

Zgodnie ze zmienionym prawem, posiadanie do 57 gramów (dwie uncje) stanie się wykroczeniem, a posiadanie większej ilości będzie karane grzywną. Niezapłacenie grzywny w ciągu 30 dni będzie uważane jako drobne przestępstwo, zagrożone karą pracy społecznej. 

““Zbyt wielu naszych młodych ludzi skończyło z wyrokami skazującymi po złapaniu ich z jointem, a ma to wpływ na dalsze życie, pracę a nawet niemożność dostania wizy i podróży za granicę” Golding powiedział w swoim oświadczeniu.

W oświadczeniu podkreślił: “Rozważane zmiany w prawie nie są nowe. Dekryminalizacja marihuany na Jamajce była przedmiotem poważnych badań i zaleceń przez lata. “

W 1977 roku Komitet Parlamentu Jamajki wziął na cel zmianę prawa pod względem marihuany, zalecając dekryminalizacje, lub pełną legalizacje marihuany. W 2001 r. Krajowa Komisja Ganji wdała podobne zalecenia a także wezwała do utworzenia Agencji Badań Cannabis. W 2003 r. zalecenia zostały zatwierdzone lecz nie zostały one wprowadzone. Dopiero oświadczenie Marka Goldinga które powoływało się na pozytywne przykłady dekryminalizacji i legalizacji marihuany w Australii, Argentynie, Holandii, Portugalii, Indii, Ekwadoru, Urugwaju i amerykańskich stanów takich jak Kolorado i Waszyngton wpłynęło na zmiany w prawie narkotykowym.

Aż dziwne, że kraj który słynie z marihuany przez tyle lat uznawał ją za nielegalną.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Od: VaporShop
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Od: unikatowebonga
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699  Od: VapeFully
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka

Mogą Cię zainteresować