Strona główna Azja Izrael Izrael: Pacjenci mogą już używać marihuany w miejscach publicznych

Izrael: Pacjenci mogą już używać marihuany w miejscach publicznych

0
Izrael: Pacjenci mogą już używać marihuany w miejscach publicznych
fot. forward.com

Ministerstwo Zdrowia w Izraelu wydało niedawno nowe dyrektywy, które łagodzą ograniczenia związane z posiadaniem i korzystaniem z medycznej marihuany przez upoważnionych pacjentów. Dyrektywy pozwalają pacjentom na używanie oleju z konopi lub waporyzację w miejscach publicznych.

Metoda palenia marihuany, z której wielu pacjentów w Izraelu korzysta, nadal jest zakazana w miejscach publicznych. Zezwolenie na używanie medycznej marihuany było do tej pory bardzo surowe. Pacjenci mogli używać jej jedynie pod wskazanym adresem, czyli najczęściej w domu i bez obecności innych osób.

Jednostka zajmująca się medyczną marihuaną w Ministerstwie Zdrowia stwierdziła, że ograniczenia spowodowały niepotrzebną biurokrację, na przykład jeśli pacjent z licencją udał się na wakację lub zmienił adres zamieszkania, musiał ubiegać się o zmianę pozwolenia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pacjenci stosujący olej z konopi, w tym dzieci i osoby z ciężką padaczką używają go nakładając kroplę na język lub na pożywienie. Nowe dyrektywy umożliwią pacjentom na stosowanie leku praktycznie wszędzie. Pacjenci, którzy używają konopi w formie waporyzacji (podgrzewając susz w waporizerze), mogą również zabrać je wszędzie tam, gdzie nie jest to zabronione, chociaż nie mogą używać jej w obecności innej osoby. Zakazy obowiązują również w szkołach, a także lotniskach i miejscach, gdzie obecni są nieletni.

U pacjentów, którzy przyjmują kannabinoidy poprzez palenie, nie zmieniło się wiele. Nadal nie mogą oni palić jej w miejscach publicznych.

W Izraelu około 30 000 pacjentów ma pozwolenie na stosowanie medycznej marihuany, a lista chorób i schorzeń które mogą być leczone dzięki medycznej marihuany stale rośnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj