Dołącz do nas

Aktualności ze świata

Firma produkująca bletki dostarczy świeżą wodę dla dzieci w Etiopii

Published

on

RAW Foudation dostarczy czystą wodę do ponad 3000 mieszkańców Etiopii

Okazuje się, że palenie jointów może przyczynić się do uratowania życia wielu ludzi. RAW Foundation, czyli fundacja sfinansowana przez firmę RAW, która produkuje bibułki i inne produkty dla palaczy marihuany pomogła ostatnio zakończyć budowę 10 studni z czystą wodą w Etiopii.

Dostęp do czystej wody w Etiopii jest dużym problemem w Etiopii, gdzie liczba ludności wynosi prawie 100 milionów. Według Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF, 43 procent populacji nie ma dostępu do czystej wody, a 17 procent zgonów spowodowanych jest zatruciami brudną wodą.

Mieszkańcy regionu Wondo Genet Woreda muszą iść przez dwie godziny, aby uzyskać dostęp do nieskażonej wody. Z tego powodu wielu uczniów opuszcza zajęcia, aby pomóc rodzinie dostarczyć czystą wodę. Bliższe źródła to niezabezpieczone studnie i zanieczyszczone rzeki, które są siedliskiem bakterii z powodu przeludnienia i suszy.

70.000$ na budowę 10 studni

Z tego powodu RAW Foundation – nadzorowana przez założyciela firmy RAW, zapewniła fundusze na budowę 10 nowych studni, które kosztowały ponad 70.000 dolarów. Sfinansowane studnie zapewnią dostęp do świeżej i czystej wody dla ponad 3300 osób.

Oprócz tego fundacja sfinansowała pracę ponad 500 nauczycieli, którzy informują dzieci w szkole na temat zagrożeń płynących ze spożywania zanieczyszczonej wody.

To nie pierwsza akcja charytatywna fundacji RAW. W poprzednich latach fundowała ona projekt filtracji wody w Kongo, budowę i naprawę wielu studni w Etiopii i Ugandzie, a także budowę sierocińca w Bali.

Największą pomoc otrzymał jednak szpital Matki Teresy w stolicy, który otrzymał duży system dystrybucji wody. Tego typu działania ocieplają wizerunek konsumentów marihuany, jak również firm, które aktywnie uczestniczą w rozwijającym się przemyśle legalnej marihuany.

W kwietniu bieżącego roku firma Advanced Nutrients – firma produkująca odżywki do uprawy roślin przeznaczyła ponad 100.000$ na zakup plecaków, koców, produktów do higieny intymnej, skarpetek, wilgotnych chusteczek, mydeł, dezodorantów, past do zębów, szczoteczek do zębów, peleryn, latarek, zabawek dla dzieci i innych niezbędnych przedmiotów dla ponad 2000 bezdomnych w Los Angeles!

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Fakty Konopne TV

Reklama
Reklama

Popularne