Strona główna Aktualności Elon Musk nazywa zakaz narkotyków “głupim” i „negatywnym zjawiskiem społecznym”

Elon Musk nazywa zakaz narkotyków “głupim” i „negatywnym zjawiskiem społecznym”

0
Elon Musk nazywa zakaz narkotyków “głupim” i „negatywnym zjawiskiem społecznym”

Debata na temat tego, kiedy, jak i kto ostatecznie zalegalizuje marihuanę na szczeblu federalnym w USA, stała się bardziej omawiana w ciągu ostatnich kilku miesięcy, niż w trakcie ostatnich dziesięcioleci. Niektórzy mieli nadzieję, że prezydent Biden w końcu użyje swojego pióra, aby położyć kres polityce narkotykowej, z którą nie zgadza się rosnąca większość mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Tymczasem, ponieważ marihuana jest legalna w jakiejś formie w ponad połowie wszystkich stanów, są tacy, którzy rozważają pomysł zalegalizowania wszystkich narkotyków, w tym kokainy.

W rozmowach o legalizacji narkotyków bierze udział CEO Twittera, Elon Musk, który najwyraźniej uważa, że zakazywanie używania narkotyków nie jest dobrym rozwiązaniem. Używając jako przykładu alkoholu, Musk nazwał zakazanie go „głupią” decyzją, która przyczyniła się do wzrostu przestępczości w Ameryce.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Chociaż Musk wyjaśnił, zgodnie z The Street, że nie popiera używania kokainy ani nie popiera narkotyków w swojej odpowiedzi na wymianę zdań, która miała miejsce na stronie Whole Mars Catalog na Twitterze.

„Nie popieram narkotyków, ale mówię, że dowody sugerują, że ich zakazanie jest negatywnym zjawiskiem społecznym netto” – powiedział Musk.

“Zakaz spożywania alkoholu spowodował największy wzrost przestępczości zorganizowanej w historii Ameryki. To było głupie. Ta sama logika dotyczy innych narkotyków. Alkohol to tylko przestarzały narkotyk.”

Elon Musk i psychodeliki

Musk w przeszłości otwarcie wypowiadał się na temat substancji psychodelicznych i nie wstydzi się otwarcie mówić o ich korzyściach. Niejednokrotnie popierał również pomysł legalizację konopi indyjskich.

Elon podzielił się z przyjacielem wykresem, który pokazał, że MDMA i grzyby psychodeliczne są zdrowsze niż spożywanie alkoholu – według przyjaciela, który rozmawiał The New York Times.

CEO Twittera wyraził również poparcie dla stosowania psychodelików i ketaminy. Na początku ubiegłego roku był częścią rozmowy między dwoma użytkownikami Twittera, z których jeden, współzałożyciel Netscape, Marc Andreessen, odniósł się do artykułu New York Timesa z 2016 roku na temat leku Adderall i zastanawiał się, czy wzrost wyszukiwania w Google frazy “Adderall” oraz zwiększone zainteresowanie tym lekiem ma wpływ na nasze społeczeństwo.

Musk odpowiedział: „Rozmawiałem z dużą liczbą ludzi, którym psychodeliki i ketamina pomogły bardziej, niż leki SSRI i amfetamina (Adderall)”.

Niedawno miliarder powiedział w wywiadzie dla Full Send Podcast, że uważa, że psychodeliki mogą być „całkiem pomocne” w przypadku leczenia zespołu stresu pourazowego i depresji. Musk zauważył również, że on i „cały SpaceX” byli poddawani losowym testom narkotykowym przez rok po tym, jak pojawił się w podcaście z Joe Roganem, w którym palił trawkę.

Co mówi nauka 

Alkohol zmniejsza produkcję serotoniny i dopaminy, substancji chemicznych w mózgu poprawiających nastrój. Zostało to powiązane z wyższym ryzykiem depresji. Używanie alkoholu wiąże się również z wieloma zaburzeniami zdrowotnymi i chorobami przewlekłymi. 

Badacze nie porównali bezpośrednio korzyści zdrowotnych z alkoholu i grzybów psychodelicznych. Naukowcy wciąż badają, czy psylocybina, psychoaktywny składnik magicznych grzybów, poprawia stany lękowe i depresję.

Jednak jedno małe, 12-tygodniowe badanie, opublikowane w zeszłym miesiącu, wykazało, że psylocybina zmniejszyła liczbę dni, w których osoby intensywnie pijące alkohol piły alkohol w porównaniu z tymi, które przyjmowały placebo. 

Jeśli chodzi o MDMA, wyniki badań klinicznych są obiecujące w leczeniu pacjentów z zespołem stresu pourazowego pod nadzorem terapeuty. Ponownie, naukowcy nie badali bezpośrednio MDMA i alkoholu.

Musk nie jest jedynym dyrektorem generalnym odnoszącym sukcesy w branży technologicznej, który wykazał zainteresowanie psychodelikami. Założyciel Apple, Steve Jobs, mówił również o mikrodawkowaniu psychodelików, takich jak LSD lub grzyby psilocybinowe, w celu promowania kreatywności. Jobs twierdził również, że tripy pod wpływem LSD były jednymi z najważniejszych momentów w jego życiu. Spędził on również dużo czasu w Indiach, szukając oświecenia i studiując buddyzm zen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj