- Reklama -
Banner

Rekordowa liczba badań naukowych na temat konopi indyjskich w 2022 r.

Naukowcy z całego świata opublikowali w tym roku rekordową liczbę ponad 4300 artykułów naukowych na temat konopi indyjskich, zgodnie z wynikami wyszukiwania słów kluczowych na stronie National Library of Medicine/PubMed.gov.

Przekracza to łączną liczbę artykułów opublikowanych w ciągu całego ubiegłego roku, kiedy to naukowcy opublikowali ponad 4200 artykułów. W tamtym czasie była to najwyższa liczba artykułów naukowych poświęconych konopiom indyjskim, jakie kiedykolwiek opublikowano w ciągu jednego roku.

Od 2010 roku naukowcy opublikowali ponad 30 000 recenzowanych artykułów poświęconych konopiom indyjskim, a roczna liczba wszystkich artykułów rośnie z każdym rokiem. Dla porównania, naukowcy opublikowali łącznie mniej niż 3000 artykułów na temat marihuany w latach 1990-1999 i mniej niż 2000 badań ogółem w latach 80.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Chociaż często przeciwnicy marihuany twierdzą, że konopie jeszcze nie są odpowiednio zbadane, aby zostały zalegalizowane, to zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano, wydał oświadczenie, aby sprzeciwić się temu argumentowi. NORML to organizacja non-profit z siedzibą w USA, której celem jest przekonanie opinii publicznej, że używanie marihuany przez osoby dorosłe nie powinno być karane.

„Pomimo niektórych twierdzeń, że marihuana nie została jeszcze poddana odpowiedniej analizie naukowej, zainteresowanie naukowców badaniem konopi indyjskich rosło wykładniczo w ostatnich latach, podobnie jak nasze zrozumienie rośliny, jej aktywnych składników, takich jak terpeny i kannabinoidy oraz ich mechanizmów działania i skutków, zarówno dla użytkowników, jak i społeczeństwa” — powiedział zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano.

Znaczna część tego wzrostu zainteresowania konopiami indyjskimi jest wynikiem skupienia się naukowców na terapeutycznych działaniach marihuany. W artykule z 2018 roku oceniającym trendy w publikacjach związanych z konopiami indyjskimi stwierdzono, że całkowita liczba recenzowanych publikacji poświęconych medycznej marihuanie wzrosła dziewięciokrotnie od 2000 roku.

W sumie w bazie danych PubMed.gov znajduje się obecnie ponad 42 500 artykułów naukowych na temat marihuany. PubMed jest darmowym źródłem literatury naukowej z zakresu biomedycyny i nauk przyrodniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 

Mogą Cię zainteresować