- Reklama -
Banner

Grzyby psylocybinowe i inne psychodeliki zostały zdekryminalizowane w Kolorado

Naturalne psychodeliki, w tym psilocybina oraz DMT, zostały oficjalnie zdekryminalizowane w Kolorado po tym, jak Propozycja 122 otrzymała większość głosów w listopadowych wyborach.

Psychodeliki, w tym psylocybina, są teraz oficjalnie zdekryminalizowane w Kolorado, gdzie wyborcy w zeszłym miesiącu zdecydowali o zniesieniu kar za posiadanie i używanie psychodelików. Gubernator stanu Kolorado, Jared Polis, wydał we wtorek oświadczenie, w którym stwierdził, że Propozycja 122, znana również jako Ustawą o Medycynie Naturalnej, została przyjęta przez wyborców w wyborach.

„Mieszkańcy Kolorado głosowali w demokratycznych wyborach w listopadzie ubiegłego roku” – powiedział Polis w oświadczeniu z biura gubernatora.

Ustawa będąca przedmiotem głosowania otrzymała ponad 53% głosów w wyborach, zdobywając poparcie prawie 1,3 miliona wyborców 8 listopada.

Ustawa o Medycynie Naturalnej tworzy regulowany przez państwo system terapii dla dorosłych, którzy mogą uzyskać dostęp do naturalnych leków psychodelicznych, takich jak grzyby psilocybinowe, dimetylotryptamina (DMT), ibogaina i meskalina niepochodząca z pejotlu. Nowa ustawa dekryminalizuje posiadanie, uprawę i dzielenie się naturalnie występującymi lekami psychodelicznymi oraz ustanawia system kontrolowanej dystrybucji przez licencjonowanych terapeutów.

Psychodeliki będą mogły być stosowane pod nadzorem licencjonowanego terapeuty w wyznaczonych ośrodkach leczenia i placówkach opieki zdrowotnej. Leki nie mogą opuszczać obiektów, a sprzedaż detaliczna w jakiejkolwiek formie jest zabroniona.

“Propozycja 122 stawia dobro pacjentów i społeczności na pierwszym miejscu, znosząc surowe kary za posiadanie na własny użytek i stosując wieloetapowy proces wdrażania, który da czas na opracowanie odpowiedniej struktury bezpieczeństwa i regulacji”, powiedział Josh Kappel, który jest współautorem propozycji i głównym nadzorującym kampanii dotyczącej dekryminalizacji psychodelików w Kolorado.

Zgodnie z prawem stanu Kolorado propozycje zatwierdzone przez wyborców nie wchodzą w życie natychmiast. Konstytucja stanu wymaga od gubernatora wydania proklamacji stwierdzającej, że większość wyborców zagłosowała za przyjęciem propozycji, nie później niż 30 dni po przeprowadzeniu przez stan głosowania.

Psychodeliki i zdrowie psychiczne

Psychodeliki, takie jak psylocybina, budzą zainteresowanie dzięki ich zdolności do leczenia szerokiego zakresu schorzeń psychicznych, w tym depresji, lęków i zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji. Food and Drug Administration określiła psylocybinę jako „przełomową terapię”, ale nie zatwierdziła stosowania tego leku.

Niedawno New England Journal of Medicine opublikował nowe badanie wykazujące, że psylocybina może szybko i znacząco zmniejszyć objawy depresji opornej na leczenie. Wcześniejsze badania przeprowadzone przez najlepsze uniwersytety medyczne w USA, w tym Johns Hopkins University, University of California-San Francisco School of Medicine i New York University, wykazały pozytywne wyniki wśród pacjentów, którzy stosowali psylocybinę w leczeniu depresji i lęku. Dodatkowo Departament Spraw Weteranów (VA) zaczął oferować weteranom wojennym psychodeliki w ramach badań klinicznych.

Wraz z Ustawą o Medycynie Naturalnej, która jest obecnie oficjalnie prawem stanu Kolorado, gubernator ma czas do 31 stycznia 2023 r. na wyznaczenie 15 członków nowej Rady Doradczej ds. Medycyny Naturalnej, która będzie doradzać stanowemu Departamentowi Agencji Regulacyjnych w zakresie wdrażania tej ustawy w życie.

Pierwsze zalecenia rady mają być wydane do 30 września 2023 r. Zalecenia dotyczące programu szkoleniowego dla terapeutów w zakresie medycznego stosowania psylocybiny wymaganego przez nową ustawę mają zostać wydane 1 stycznia 2023 r. Regulowany dostęp do psylocybiny powinien zostać udostępniony przez autoryzowanych terapeutów do końca 2024 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.

Mogą Cię zainteresować