- Reklama -
Banner

Dziś w stanie Connecticut rusza legalna sprzedaż marihuany dla dorosłych

Dziś w stanie Connecticut rozpoczyna się legalna sprzedaż marihuany dla dorosłych powyżej 21 roku życia. Konsumenci mogą jednorazowo kupić do 7g konopi indyjskich i posiadać do 42 gramów marihuany w miejscach publicznych.

Dziewięć przychodni z medyczną marihuaną uzyskało licencję na sprzedaż marihuany dla dorosłych w wieku 21 lat lub starszych i już dziś będą otwarte dla nowych klientów.

W ramach legalizacji marihuany rekreacyjnej prawie 44 000 wyroków skazujących za posiadanie niewielkich ilości konopi indyjskich zostało całkowicie lub częściowo usuniętych dzięki nowemu prawu „czystej karty” w Connecticut.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Teraz, gdy rozpoczyna się sprzedaż marihuany dla dorosłych w Connecticut, komisarz Departamentu Ochrony Konsumentów, Michelle Seagull, wezwała firmy i konsumentów do odpowiedzialności.

„To jest przeznaczone dla dorosłych” – powiedziała Seagull. „Zawsze istnieje ryzyko lub obawa, że ludzie nie potraktują odpowiedzialności tak poważnie, jak powinni, a produkt dostanie się w niepowołane ręce”.

Szef policji w New Haven, Karl Jacobson, powiedział w poniedziałek, że dostarczanie marihuany nieletnim jest nielegalne i nadal będzie traktowane jak przestępstwo. Powiedział również, że produkty z konopi indyjskich muszą pozostać nieotwarte, gdy są przewożone w samochodzie.

„Jedną z nielegalnych rzeczy jest oczywiście jazda pod wpływem” – powiedział. „Ale zarówno pasażerowie, jak i kierowcy nie mogą używać marihuany podczas jazdy”.

Powiedział również, że nie można palić marihuany w miejscach, gdzie palenie tytoniu jest zabronione, na przykład w parkach miejskich, szkołach i wewnątrz budynków.

Co mogą kupić mieszkańcy Connecticut

Początkowa sprzedaż marihuany dla dorosłych będzie ograniczona do:

 • 7 gramów marihuany lub
 • 4 ml wkładów do vape pena lub
 • 7 gramów w pre-rollsach lub
 • produkty spożywcze, do których przygotowania wykorzystano nie więcej niż 7g kwiatów konopi, lub
 • Połączenie różnych rodzajów produktów, które łącznie stanowią nie więcej niż 7 gramów konopi

Te limity są znacznie niższe niż w sąsiednich stanach Massachusetts i Nowym Jorku. Departament Ochrony Konsumentów stwierdził, że limity zostaną poddane przeglądowi i prawdopodobnie będą zwiększone. Obecne limity mają zapewnić odpowiednią podaż zarówno dla dorosłych konsumentów, jak i pacjentów medycznej marihuany, którzy nadal będą mogli kupować do 140 gramów miesięcznie.

Seagull powiedział, że wszystkie produkty z konopi indyjskich będą wyraźnie oznakowane i muszą być sprzedawane w opakowaniach, których dzieci nie będą w stanie otworzyć.

Mimo że istnieją limity transakcji, urzędnicy państwowi powiedzieli, że apteki nie będą rejestrować każdej sprzedaży. Oznacza to, że klienci mogą potencjalnie udać się do jednej przychodni, kupić 7 gramów konopi, a następnie udać się do innej przychodni i kolejny raz kupić 7 gramów.

Seagull i Departament Ochrony Konsumentów Connecticut poinformowały, że spodziewają się długich kolejek w przychodniach. Kilka aptek zachęca, a nawet wymaga składania zamówień online z wyprzedzeniem.

Urzędnicy stanu Connecticut powiedzieli, że do końca 2023 roku może zostać otwartych jeszcze 40 sklepów detalicznych oraz dziesiątki innych firm związanych z marihuaną, ale sklepy będą potrzebowały czasu, aby rozwinąć swoją działalność i uzyskać zezwolenia stanowe.

Raport stanowy z 2021 r. szacuje, że legalna sprzedaż konopi indyjskich dla dorosłych może wygenerować około 26 milionów dolarów wpływów z podatków w roku podatkowym 2024, a do 2026 r. suma ta może wzrosnąć do 73 milionów dolarów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 

Mogą Cię zainteresować