- Reklama -
Banner

Rozpoczęła się sprzedaż marihuany dla dorosłych w Nowym Jorku

Pierwsza legalna sprzedaż marihuany w Nowym Jorku rozpoczęła się w czwartek o 4:20 po południu w East Village na Manhattanie. Kilka godzin wcześniej uroczystego zakupu dokonali liderzy inicjatywy na rzecz legalizacji marihuany w stanie Nowy Jork.

Sklep jest obsługiwany przez Housing Works, organizację non-profit, która obsługuje osoby żyjące z HIV/AIDS oraz osoby bezdomne i wcześniej przebywające w więzieniach.

Sklep będzie otwarty siedem dni w tygodniu, a cały dochód zostanie przekazany organizacji Housing Works, która prowadzi „sieć charytatywnych sklepów detalicznych”, zgodnie z komunikatem prasowym.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Pierwsza legalna sprzedaż

Pierwsze legalne produkty z konopi indyjskich w Nowym Jorku nie były sprzedawane przeciętnym klientom. Chris Alexander i Tremaine Wright, liderzy inicjatywy na rzecz legalizacji marihuany, dokonali uroczystych pierwszych zakupów tuż po 11 rano w czwartek po konferencji prasowej w Housing Works, pierwszym legalnym nowojorskim sklepie z marihuaną dla dorosłych w Greenwich Village w Nowym Jorku.

Biorąc pod uwagę ogrom pracy, którą musieli wykonać, aby zalegalizować marihuanę dla dorosłych w Nowym Jorku, jest sprawiedliwe, że dyrektor wykonawczy OCM Chris Alexander i Tremaine Wright, przewodnicząca Rady Kontroli Konopi w Nowym Jorku, dostali pierwszeństwo w legalnym zakupie. Oboje kupili trochę artykułów spożywczych podczas uroczystego zakupu, a Aleksander dodatkowo zakupił 3,5g kwiatów.

„Legalny rynek marihuany ma potencjał, aby stać się wielkim dobrodziejstwem dla ożywienia gospodarczego Nowego Jorku – tworząc nowe miejsca pracy, budując bogactwo w historycznie zaniedbanych społecznościach oraz zwiększając wpływy z podatków stanowych i lokalnych”. – powiedział Burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams.

Sklepy z marihuaną w Nowym Jorku

Housing Works jest jedną z ośmiu organizacji non-profit, które otrzymały licencje na sprzedaż marihuany w Nowym Jorku. W związku z tym pierwsza sprzedaż odbyła się w pierwszej fizycznej lokalizacji gotowej do prowadzenia działalności, podczas gdy inni licencjobiorcy nadal budują swoje tradycyjne sklepy i oferują dostawę produktów bezpośrednio do klientów.

Housing Works oferuje obecnie sześć marek, w tym pre-rollsy i kwiaty marki Lobo Cannagars oraz artykuły spożywcze i kwiaty marki Florist Farms.

Stan będzie otwierał coraz więcej sklepów począwszy od 2023 roku. Żaden inny licencjonowany detalista nie potwierdził jeszcze dat otwarcia. 

Pierwszy sklep z legalną marihuaną w Nowym Jorku został otwarty dla mieszkańców o 16:20. Sklep spodziewał się ponad 2000 kupujących pierwszego dnia, którzy wcześniej potwierdzili swój udział, a także tych, którzy ustawiają się w kolejce.

Niedługo po tym, jak pierwszy nabywca legalnej marihuany, Ken W., dokonał historycznej transakcji, nowojorczycy w wieku 21 lat i starsi mogli legalnie kupować marihuanę. Sprzedaż trwała od 16:20 do około 19:45.

Ustawa podpisana w marcu 2021 r

W marcu 2021 r. były gubernator Nowego Jorku, Andrew Cuomo, podpisał ustawę zezwalającą na rekreacyjne używanie marihuany w całym stanie przez osoby dorosłe w wieku 21 lat i starsze po tym, jak Senat zatwierdził projekt ustawy. Ustawa o regulacji i opodatkowaniu konopi indyjskich/marihuany w stanie Nowy Jork usuwa również wcześniejsze wyroki skazujące za marihuanę za działania, które byłyby legalne na mocy nowego prawa.

Ustawa zezwala osobom dorosłym w wieku 21 lat i starszym na kupowanie marihuany od autoryzowanych sprzedawców. Dorośli mogą również posiadać do 3 uncji (~84g) marihuany i 24 gramów koncentratów z konopi. Osiemnaście miesięcy po rozpoczęciu pierwszej sprzedaży prawo pozwoli dorosłym hodować sześć dojrzałych i sześć niedojrzałych roślin w domu.

Rozwój regulowanego przemysłu konopi indyjskich w Nowym Jorku może potencjalnie stworzyć od 30 000 do 60 000 miejsc pracy i możliwość zarobienia 350 milionów dolarów rocznie z wpływów podatkowych – podaje CNN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować