- Reklama -
Banner

Connecticut: Urzędnicy unieważnili ponad 42 000 wyroków za posiadanie marihuany

Urzędnicy w stanie Connecticut zakończyli proces przeglądu i usunięcia rejestrów karnych ponad 40 000 mieszkańców z wcześniejszymi wyrokami skazującymi za marihuanę.

Od 1 stycznia „nasza administracja wymazała 42 964 wyroki skazujące za konopie”, ogłosił na Twitterze gubernator Ned Lamont.

Ustawa przyjęta w 2020 r. regulująca i legalizująca rynek konopi indyjskich dla dorosłych zawierała przepisy przewidujące automatyczne unieważnienie wcześniejszych wyroków skazujących za posiadanie do czterech uncji (~112g) konopi indyjskich. Osoby z poważniejszymi wyrokami związanymi z marihuaną mogą zwrócić się do sądu o wymazanie wyroku z rejestru karnego, ale ich kartoteki nie zostały wyczyszczone automatycznie.

Do tej pory 24 stany uchwaliły przepisy zapewniające wymazanie z rejestrów karnych akt osób skazanych za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Według publicznie dostępnych danych zebranych przez NORML, od 2018 roku urzędnicy stanowi wydali ponad 100 000 ułaskawień i ponad 1,7 miliona wymazanych rejestrów karnych związanych z marihuaną.

Setki tysięcy Amerykanów nadmiernie dźwiga ciężar i piętno wcześniejszego skazania za zachowanie, którego większość Amerykanów i rosnąca liczba stanów nie uważa już za przestępstwo” – powiedział zastępca dyrektora NORML, Paul Armentano.

Nasze poczucie sprawiedliwości i zasady uczciwości wymagają, aby urzędnicy publiczni i sądy szybko naprawiali dawne krzywdy związane z prohibicją i kryminalizacją marihuany” – dodał Paul Armentano.

Legalna sprzedaż marihuany w Connecticut

Sprzedaż marihuany dla dorosłych ma się rozpocząć w Connecticut w licencjonowanych sklepach detalicznych już w przyszłym tygodniu, 10 stycznia 2022 r. Organy regulacyjne ogłosiły w grudniu, że sześć istniejących aptek z medyczną marihuaną spełniło wymagania dotyczące uzyskania licencji, które pozwolą im obsługiwać dorosłych konsumentów.

Mieszkańcy Connecticut będą mogli kupić do jednej czwartej uncji (~7g) marihuany podczas jednej transakcji. Oczekuje się, że więcej sprzedawców detalicznych zostanie zatwierdzonych po uruchomieniu sprzedaży 10 stycznia.

W międzyczasie gubernator podpisał w maju zakrojoną na szeroką skalę ustawę, która zawiera przepisy dotyczące ustanowienia ram prawnych w celu zapewnienia niektórym pacjentom dostępu do leczenia wspomaganego psychodelikami przy użyciu substancji takich jak MDMA i psylocybina.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się sprzedaż marihuany dla dorosłych w Nowym Jorku. Licencjonowane sklepy z marihuaną dla dorosłych w New Jersey i Vermont również rozpoczęły działalność w ostatnich miesiącach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować