- Reklama -
Banner

Dzięki legalnej marihuanie nauczyciele mogą w końcu otrzymać podwyżki

Stany, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych przeznaczają wpływy z podatków od jej sprzedaży na wiele wspaniałych celów. Generowane przychody pozwalają na wsparcie szpitali, ośrodków rehabilitacji, czy schronisk dla bezdomnych. Lista jest długa.

Teraz wyborcy z Południowej Dakoty biorą pod uwagę legalizację marihuany, w celu zwiększenia finansowania szkół i nauczycieli oraz zmniejszenia podatków.

Zgodnie z proponowaną ustawą, mieszkańcy Południowej Dakoty mogliby legalnie posiadać jedną uncję marihuany (ok 28g) i uprawiać do pięciu roślin. Osoby spoza stanu byliby ograniczeni do posiadania 1/4 uncji.

Jeśli w czasie głosowania w 2018 roku podpisana zostanie wystarczająca ilość petycji, podatki sprzedażowe i akcyzowe mogłyby zasilić Departament Edukacji, dzięki czemu mogłyby zostać one przeznaczone na wynagrodzenie dla nauczycieli. Część dochodów z podatków od sprzedaży marihuany zostałaby przeznaczona na edukację w zakresie zapobiegania używania narkotyków.

Wpływy z podatków od sprzedaży marihuany argumentem za legalizacją

Pomysłodawcy ustawy twierdzą, że sam strumień dochodów powinien wystarczyć, aby przekonać sceptycznych wyborców. Przeciwnicy ustawy twierdzą, że Południowa Dakota nie chce zalegalizować marihuany, ponieważ jej rentowność jest niejasna.

Melissa Menele, dyrektor grupy rzeczników ds. konopi indyjskich wskazuje na Kolorado, gdzie w zeszłym roku sprzedaż i podatki akcyzowe na marihuanę do celów rekreacyjnych przyniosły w ubiegłym roku zysk rzędu 54,2 mld dolarów.

“Marnujemy pieniądze na ściganie osób posiadających marihuanę, zamiast edukować społeczeństwo i wykorzystać pieniądze z jej opodatkowania do edukowania naszych dzieci.”

Południowa Dakota liczy poniżej jednego miliona mieszkańców, a  nauczyciele zarabiają najniższą krajową. Według National Center for Educational Statistics, średnia roczna pensja nauczyciela wynosi 39.580$.

Drakońskie kary za posiadanie marihuany

Oprócz tego, że Południowa Dakota jest jednym ze stanów, w których płaca nauczycieli jest najniższa, to prawo dotyczące marihuany jest jednym z najgorszych.

Posiadanie niewielkiej ilości marihuany grozi karą pozbawienia więzienia na okres jednego roku i 2000$ grzywny. Posiadanie haszyszu lub koncentratu z marihuany jest przestępstwem karanym do 5 lat więzienia i karą pieniężną w wysokości 10.000$.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

Kolejnym niesprzyjającym przepisem jest fakt, że osoby, u których test na obecność marihuany okaże się pozytywny podlegają tej samej karze (nawet jeśli spożywały marihuanę w stanie, gdzie jest ona legalna).

Mamy nadzieję, że Południowa Dakota zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych, dzięki czemu nauczyciele otrzymają podwyżki, a konsumenci marihuany będą mogli w końcu cieszyć się legalnym dostępem do trawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  Młynek do suszu OCB Premium 4 części sitko do pyłku

  79 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85 
 • X-MAX V3 Pro

  339 

Mogą Cię zainteresować