- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Sprzedaż marihuany w Kolorado – 1 miliard dolarów w pierwszych 10 miesiącach 2016

W ciągu pierwszych 10 miesięcy 2016 roku, sklepy z marihuaną w Kolorado osiągnęły poziom sprzedaży na poziomie całego 2015 roku, czyli ponad miliard dolarów z legalnie sprzedanej marihuany.

weed store
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Według Departamentu Przychodu stanu, sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych i medycznych, oraz produktów pochodnych osiągnęła poziom 1,1mld$.

Kiedy w lutym 2016 roku wydano podsumowanie sprzedaży marihuany w Kolorado, liczby pokazywały sprzedaż rzędu 996.184.788$. Śmiało można było więc mówić o miliardzie.

Przemysł legalnej marihuany w Kolorado spowodował wybuch wpływów podatkowych od jej sprzedaży, co pozytywnie wpłynęło na gospodarkę w całym stanie Kolorado.

“W tym roku przewidujemy przychód ze sprzedaży powyżej 1,3 mld $.” – powiedział prawnik z Kolorado Vicente Sederberg.

- Reklama - Cannabis Light logo

W samym październiku sprzedano wartą prawie 82,8 mln$ marihuanę do celów rekreacyjnych i wartą ponad 35 mln $ marihuanę do celów medycznych.

Przewidywana sprzedaż na poziomie 1,3mld $ może stać się możliwa, jeśli tylko w listopadzie i grudniu konopie do celów rekreacyjnych będą równie popularne co przez cały rok.

W 2014 roku stan Kolorado zarobił z wpływów podatkowych 63,4 mln $, w 2015 roku było to już 120,6 mln $, a do października 2016 roku było to już 151,4 mln $.

Kup waporyzator w sklepie VapeFully

W Kolorado istnieją trzy różne podatki od marihuany – 2,9% podatku od jej sprzedaży, specjalny 10 procentowy podatek od sprzedaży i 15% podatek akcyzowy od sprzedaży hurtowej, który jest przeznaczany na szkolnictwo. Tylko w samym październiku podatek przeznaczony na szkolnictwo wyniósł 6 mln $.

Dane podatkowe ze sprzedaży marihuany w listopadzie zostaną opublikowane w styczniu, a grudniowe statystyki w lutym 2017 roku.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -