- Reklama -
Banner

Dlaczego rząd chce aby marihuana była nielegalna

Mimo, że istnieje mnóstwo korzyści z marihuany, wydaje się, że rząd specjalnie chce za nią wsadzać ludzi do więzienia. Według statystyk, w Polsce większość osób złapanych z marihuaną miało przy sobie znikome ilości leku. Nie jest to sprawiedliwe, biorąc pod uwagę wszystkie badania naukowe które pokazują korzyści z używania medycznej marihuany. Niestety tak się dzieje, a oto pięć powodów dlaczego.

1. Wojna z narkotykami

Mimo, że rząd co roku wydaje 80mln złotych na walkę z “narkotykami”, to możliwe, że jeszcze na tym zarabia. Biorąc pod uwagę wszystkie naloty policyjne, złapania z małą ilością i inne, rząd z każdej sprawy zyskuje pieniądze z opłat sądowych. Nie wspominając już o tym, że płacimy pieniądze z podatków, które idą na finansowanie więzień i więźniów,którzy nierzadko odsiadują karę w więzieniu za marny 1 gram.

2. Utrata kontroli

wojna z narkotykami

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Strach przed konsekwencjami prowadzi do ogólnego zaniepokojenia. Poprzez legalizację marihuany rząd straci kontrolę nad ludźmi. Kiedy będą oni siedzieć, i rozmyślać przy paleniu jointa, może w końcu otworzą oczy.

3. Konfiskata do odsprzedaży

marihuana rzad nielegalna

Jest wysoce prawdopodobne, szczególnie w krajach gdzie marihuana jest legalna, że konopie skonfiskowane z przychodni medycznych wracają na czarny rynek. Zakłada się, że rząd wysyła skonfiskowany towar z powrotem do przychodni, zarabiając na tym podwójnie. Świetny plan – wziąć za darmo i sprzedać za spore pieniądze.

4. Utrata kozła ofiarnego

koziol ofiarny marihuana

Marihuana od dawna jest kozłem ofiarnym. To ona sprawia, że ludzie szaleją, kobiety są rozwiązłe i prawdopodobnie będą zabijać ludzi pod jej wpływem. Bez marihuany rząd straci zdolność do przestraszenia młodych osób przed nią, tworząc nową generacje wolnomyślicieli, którzy nie będą słuchać tego co stara się im wmówić, ale będą myśleć samodzielnie.

5. Duma

tusk rzad marihuana legalizacja

Przez lata rząd był przeciwko marihuanie, aresztując za nią niewinnych ludzi. Po tych wszystkich latach, myślisz, że łatwo im będzie przyznać się, że był to błąd? Absolutnie nie. W celu ratowania dobrego imienia, rząd nie może powiedzieć “sorry, marihuana jednak jest ok, myliliśmy się przez 20 lat.”

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować