- Reklama -
Banner

Dlaczego rząd chce aby marihuana była nielegalna

Mimo, że istnieje mnóstwo korzyści z marihuany, wydaje się, że rząd specjalnie chce za nią wsadzać ludzi do więzienia. Według statystyk, w Polsce większość osób złapanych z marihuaną miało przy sobie znikome ilości leku. Nie jest to sprawiedliwe, biorąc pod uwagę wszystkie badania naukowe które pokazują korzyści z używania medycznej marihuany. Niestety tak się dzieje, a oto pięć powodów dlaczego.

1. Wojna z narkotykami

Mimo, że rząd co roku wydaje 80mln złotych na walkę z “narkotykami”, to możliwe, że jeszcze na tym zarabia. Biorąc pod uwagę wszystkie naloty policyjne, złapania z małą ilością i inne, rząd z każdej sprawy zyskuje pieniądze z opłat sądowych. Nie wspominając już o tym, że płacimy pieniądze z podatków, które idą na finansowanie więzień i więźniów,którzy nierzadko odsiadują karę w więzieniu za marny 1 gram.

2. Utrata kontroli

wojna z narkotykami

Strach przed konsekwencjami prowadzi do ogólnego zaniepokojenia. Poprzez legalizację marihuany rząd straci kontrolę nad ludźmi. Kiedy będą oni siedzieć, i rozmyślać przy paleniu jointa, może w końcu otworzą oczy.

3. Konfiskata do odsprzedaży

marihuana rzad nielegalna

Jest wysoce prawdopodobne, szczególnie w krajach gdzie marihuana jest legalna, że konopie skonfiskowane z przychodni medycznych wracają na czarny rynek. Zakłada się, że rząd wysyła skonfiskowany towar z powrotem do przychodni, zarabiając na tym podwójnie. Świetny plan – wziąć za darmo i sprzedać za spore pieniądze.

4. Utrata kozła ofiarnego

koziol ofiarny marihuana

Marihuana od dawna jest kozłem ofiarnym. To ona sprawia, że ludzie szaleją, kobiety są rozwiązłe i prawdopodobnie będą zabijać ludzi pod jej wpływem. Bez marihuany rząd straci zdolność do przestraszenia młodych osób przed nią, tworząc nową generacje wolnomyślicieli, którzy nie będą słuchać tego co stara się im wmówić, ale będą myśleć samodzielnie.

5. Duma

tusk rzad marihuana legalizacja

Przez lata rząd był przeciwko marihuanie, aresztując za nią niewinnych ludzi. Po tych wszystkich latach, myślisz, że łatwo im będzie przyznać się, że był to błąd? Absolutnie nie. W celu ratowania dobrego imienia, rząd nie może powiedzieć “sorry, marihuana jednak jest ok, myliliśmy się przez 20 lat.”

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować