- Reklama -
Banner

Pakistan: Marihuana odkryta w prehistorycznej trumnie

Archeolodzy pracujący nad jaskinią która liczy sobie 12.000 lat u szczytu gór Hindu Kush odkryli najstarsze dowody używania konopi. Zespół z Quad-i-Azam University w Pakistanie odkryli jaskinię zawierającą starożytny susz marihuany, wraz z różnymi innymi przedmiotami należącymi do jaskiniowca-szamana który był miłośnikiem konopi.

Miejsce i kontekst w którym dokonano odkrycia pozwala nam wierzyć, że cannabis został wykorzystany do celów rytualnych. Wygląda na to, że mieszkańcy jaskini wyrzucili duże ilości liści i kwiatów w kominku znajdującym się na drugim końcu jaskini, wypełniając w ten sposób jaskinie dymem.

Odkrycie marihuany wewnątrz słoika potwierdza, że nasi przodkowie z epoki kamienia też korzystali z uroków konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Specyficzna jaskinia była zamieszkana przez 2500 lat, w okresie neolitu lub epoki kamienia, które obejmuje lata od 10.000 i 2000 lat przed naszą erą, i była ona świadkiem powstawania narzędzi z kamienia.

Może to być najstarszy znany przypadek używania konopi indyjskich. Cannabis ma dobrze udokumentowaną historię w starożytnej kulturze: Aryjczyków, Scytów, Traków a nawet Daków którzy używali konopi do indukowania zmiennych stanów świadomości.

Cannabis sativa w starożytnych kulturach służył celom bardziej praktycznym. Sznury  z konopi znaleziono w mającej około 10000 lat ceramice, a to sugeruje, że może to być jedna z pierwszych uprawianych roślin.

Co więcej, takie dowody potwierdzają, że uprawa konopi mogła mieć istotny wpływ na rozwój rolnictwa, a co za tym idzie, cywilizacji którą znamy.

Konopie posiadają również dobrze udokumentowaną historię, w niektórych szczytowych osiągnięciach kulturalnych: William Szekspir był znany, że lubił zapalić trawkę od czasu do czasu, o czym świadczy odkrycie jego lufki z żywicą marihuany na podwórku jego domu w Stratford upon Avon.

źródło

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować