- Reklama -
Banner

Pakistan: Marihuana odkryta w prehistorycznej trumnie

Archeolodzy pracujący nad jaskinią która liczy sobie 12.000 lat u szczytu gór Hindu Kush odkryli najstarsze dowody używania konopi. Zespół z Quad-i-Azam University w Pakistanie odkryli jaskinię zawierającą starożytny susz marihuany, wraz z różnymi innymi przedmiotami należącymi do jaskiniowca-szamana który był miłośnikiem konopi.

Miejsce i kontekst w którym dokonano odkrycia pozwala nam wierzyć, że cannabis został wykorzystany do celów rytualnych. Wygląda na to, że mieszkańcy jaskini wyrzucili duże ilości liści i kwiatów w kominku znajdującym się na drugim końcu jaskini, wypełniając w ten sposób jaskinie dymem.

Odkrycie marihuany wewnątrz słoika potwierdza, że nasi przodkowie z epoki kamienia też korzystali z uroków konopi.

Specyficzna jaskinia była zamieszkana przez 2500 lat, w okresie neolitu lub epoki kamienia, które obejmuje lata od 10.000 i 2000 lat przed naszą erą, i była ona świadkiem powstawania narzędzi z kamienia.

Może to być najstarszy znany przypadek używania konopi indyjskich. Cannabis ma dobrze udokumentowaną historię w starożytnej kulturze: Aryjczyków, Scytów, Traków a nawet Daków którzy używali konopi do indukowania zmiennych stanów świadomości.

Cannabis sativa w starożytnych kulturach służył celom bardziej praktycznym. Sznury  z konopi znaleziono w mającej około 10000 lat ceramice, a to sugeruje, że może to być jedna z pierwszych uprawianych roślin.

Co więcej, takie dowody potwierdzają, że uprawa konopi mogła mieć istotny wpływ na rozwój rolnictwa, a co za tym idzie, cywilizacji którą znamy.

Konopie posiadają również dobrze udokumentowaną historię, w niektórych szczytowych osiągnięciach kulturalnych: William Szekspir był znany, że lubił zapalić trawkę od czasu do czasu, o czym świadczy odkrycie jego lufki z żywicą marihuany na podwórku jego domu w Stratford upon Avon.

źródło

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować