Pakistan: Marihuana odkryta w prehistorycznej trumnie

Archeolodzy pracujący nad jaskinią która liczy sobie 12.000 lat u szczytu gór Hindu Kush odkryli najstarsze dowody używania konopi. Zespół z Quad-i-Azam University w Pakistanie odkryli jaskinię zawierającą starożytny susz marihuany, wraz z różnymi innymi przedmiotami należącymi do jaskiniowca-szamana który był miłośnikiem konopi.

najstarsza-znaleziona-marihuana-prehistoryczna
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Miejsce i kontekst w którym dokonano odkrycia pozwala nam wierzyć, że cannabis został wykorzystany do celów rytualnych. Wygląda na to, że mieszkańcy jaskini wyrzucili duże ilości liści i kwiatów w kominku znajdującym się na drugim końcu jaskini, wypełniając w ten sposób jaskinie dymem.

Odkrycie marihuany wewnątrz słoika potwierdza, że nasi przodkowie z epoki kamienia też korzystali z uroków konopi.

Specyficzna jaskinia była zamieszkana przez 2500 lat, w okresie neolitu lub epoki kamienia, które obejmuje lata od 10.000 i 2000 lat przed naszą erą, i była ona świadkiem powstawania narzędzi z kamienia.

Może to być najstarszy znany przypadek używania konopi indyjskich. Cannabis ma dobrze udokumentowaną historię w starożytnej kulturze: Aryjczyków, Scytów, Traków a nawet Daków którzy używali konopi do indukowania zmiennych stanów świadomości.

Cannabis sativa w starożytnych kulturach służył celom bardziej praktycznym. Sznury  z konopi znaleziono w mającej około 10000 lat ceramice, a to sugeruje, że może to być jedna z pierwszych uprawianych roślin.

Co więcej, takie dowody potwierdzają, że uprawa konopi mogła mieć istotny wpływ na rozwój rolnictwa, a co za tym idzie, cywilizacji którą znamy.

Konopie posiadają również dobrze udokumentowaną historię, w niektórych szczytowych osiągnięciach kulturalnych: William Szekspir był znany, że lubił zapalić trawkę od czasu do czasu, o czym świadczy odkrycie jego lufki z żywicą marihuany na podwórku jego domu w Stratford upon Avon.

źródło

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -