- Reklama -
Banner

Czy marihuana może się zepsuć?

Najgorszym rodzajem marihuany jest suchy, kruszący się na pył topek, który nie posiada smaku. Błędne przechowywanie marihuany może sprawić, że nawet najmocniejsze odmiany marihuany stracą swoje właściwości i staną się niesmaczna.

Czego unikać?

Istnieją cztery czynniki, które mogą spowodować, że świeży zapas trawki szybko pogorszy swoją jakość. Pierwszym z nich jest ciepło, które może wysuszyć lepkie od żywicy topy. Narażenie na nadmierną temperaturę może sprawić, że THCA zostanie przekształcone do CBNA i CBN. Kannabinol (CBN) ma właściwości psychoaktywne, ale jego efekty są zauważalnie krótsze w porównaniu z THC. Przechowywanie konopi we właściwych warunkach zachowuje THC, zapobiegając jego konwersji do CBN (kannabinol).

Kolejnym czynnikiem, którego należy unikać jest światło. Ekspozycja na światło może mieć negatywny wpływ na jakość i liczbę trichomów. Jeśli swoją marihuanę chcesz przeznaczyć na koncentrat lub pyłek, musisz upewnić się, że gruczoły żywiczne nie są uszkodzone. Trichomy odpowiedzialne są za powstawanie kannabinoidów i terpenów.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Powietrze jest kolejnym czynnikiem, który może przeszkodzić w zakonserwowaniu marihuany. Dostęp zbyt dużej ilości powietrza sprawi, że trawka wyschnie a to wpłynie na jej moc i smak.

Ostatnią rzeczą, która może wpłynąć na jakość marihuany jest jej nadmierne dotykanie. Może to spowodować, że trichomy spadną z topa, czego efektem będzie mniejsza moc. To dlatego powszechną praktyką w sklepach z legalną marihuaną jest podawanie jej za pomocą specjalnych pałeczek.

Jak przechowywać?

przechowywanie-marihuany-w-sloiku-compressed

Zachowanie marihuany w odpowiedniej formie nie jest trudne, a trzymając się kilku zasad będziesz w stanie utrzymać świeżą trawkę przez długi czas. Hermetyczne słoiki są najlepszym rozwiązaniem. Wielkość słoika powinna być dobierana pod kątem ilości przechowywanego suszu. Duże pojemniki zawierają więcej powietrza, więc dla małych zapasów byłoby wskazane, aby użyć mniejszego słoika zapełnionego w około 70%. Podczas przechowywania, umieść słoik w ciemnym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł światła. Osoby, które planują przechowywać zapasy sześć miesięcy lub dłużej, mogą wykorzystać worki próżniowe.

Przechowywanie marihuany w lodówce lub zamrażarce nie jest dobrym pomysłem. Kiedy zamrażasz marihuanę, trichomy stają się kruche, przez co łatwo spadają z kwiatów. Im więcej marihuany wsadzisz do zamrażalnika, tym stracisz więcej aktywnych składników, których potrzebujesz

Różny poziom wilgotności i ekstremalne temperatury mogą uszkodzić marihuanę, a wilgoć może doprowadzić do powstania pleśni i bakterii wewnątrz pojemnika. Więc czy marihuana może się zepsuć? Odpowiedź brzmi – tak. Susz dotknięty pleśnią nie nadaje się do konsumpcji i jest szkodliwy dla zdrowia, więc należy przechowywać go w miejscu, w którym wilgotność jest na niskim poziomie.

Zobacz też:

1 KOMENTARZ

 1. Rozwiązaniem jest Boveda 62%.
  PO wysuszeniu utrzymuje 62 procent wilgotnosci na stałe.
  Ta fima i jeszcze jedna, saszetki niedrogie do kupienia w sklepach z cygarami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować