- Reklama -
Banner

Czy powinieneś trzymać marihuanę w zamrażalniku?

Pomysł trzymania marihuany w zamrażalniku najprawdopodobniej powstał przez kreatywnego palacza, który stwierdził, że skoro mięso zachowuje swoje właściwości, kiedy zostanie zamrożone, to tak samo powinno być z marihuaną. Ale czy tak jest na pewno?

Więc jeśli masz nadmiar marihuany i chcesz zachować jej świeżość i moc tak długo, jak to możliwe, to powinieneś pamiętać, że nadmiar wilgoci prowadzi do pleśni i może zniszczyć zbiory.

Czy marihuana zachowa swoje właściwości w lodówce lub zamrażalniku? Niestety odpowiedź jest prosta – nie należy przetrzymywać konopi w zamrażalniku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Po długim i męczącym okresie uprawy konopi, a następnie po zebraniu zbiorów, nieprawidłowe jej przechowywanie może stać się koszmarem i sprawić, że całe ciężko uprawiane konopie stracą swoje właściwości. Podobnie jak narażenie na wysoką temperaturę i wilgotność, niskie temperatury również negatywnie wpływają na jakość marihuany.

1. Niskie temperatury wpływają na dekarboksylację

Można zapytać “ale co to oznacza?” Mówiąc prościej, dekarboksylacja jest procesem chemicznym, który występuje naturalnie w procesie suszenia/curringu. Świeże konopie zawierają dużo THC-A, który nie jest psychoaktywny. Dopiero poprzez proces dekarboksylacji zamienia się w THC – psychoaktywny tetrahydrokannabinol.

Proces ten można przyspieszyć gotując marihuanę, ale przechowywanie marihuany w temperaturach, które są zbyt niskie może zatrzymać proces dekarboksylacji, co sprawi, że konopie nie będą miały takiej mocy, jaką powinny mieć.

2. Trichomy

Widzieliście kiedyś małe białe cząsteczki podobne do włosów, które pokrywają kwiaty konopi indyjskich? Te gruczoły znane są jako trichomy. Każdy, kto kiedykolwiek uprawiał konopie wie, że w zależności od stadium, w którym znajduje się roślina, trichomy mają jasno mleczny kolor lub bursztynowy.

Trichomy odpowiedzialne są nie tylko za niepowtarzalny smak i zapach każdej odmiany konopi, ale również za ich moc.

Zamrażanie marihuany powoduje, że trichomy krystalizują się niczym małe cząsteczki lodu, a narażenie zamrożonej marihuany na każdy ruch sprawia, że trichomy łamią się i odpadają, więc jej jakość znacząco spadnie.

Utrata trichomów przez konopie może być katastrofalna w skutkach. Efektem może być gorszy, ostrzejszy smak dymu i mniejsza moc konopie.

Jak więc przechowywać marihuanę?

Istnieje kilka teorii o tym, jak utrzymać kwiaty konopi świeże i wilgotne. Najważniejsze z nich opisaliśmy w artykule Najlepsze sposoby na przechowywanie marihuany. Zachęcamy do lektury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować