- Reklama -
Banner

Automatyczne odmiany marihuany na outdoor – czy jest sens?

Odmiany marihuany autoflowering przyciągają uwagę zwłaszcza w sezonie outdoor i chociaż osiągają niewielkie rozmiary, to hodowcy zdają sobie sprawę z ich ogromnego potencjału.

Odmiany konopi autoflowering są szczepami, które zaczynają kwitnienie w określonym czasie (zwykle po 20-30 dniach) i jest to niezależne od ilości otrzymywanego światła. Tradycyjnie konopie indyjskie są rośliną fotoperiodyczną, która zaczyna kwitnąć, gdy otrzyma mniej światła (zwykle pod koniec lata lub na początku jesieni).

Cecha autoflowering jest unikalna dla cannabis ruderalis, czyli odmiany konopi pochodzącej z Europy Środkowej i Wschodniej oraz Rosji. W przeciwieństwie do odmian fotoperiodycznych, odmiany ruderalis kwitną w określonym wieku, niezależnie od tego, ile światła otrzymują.

Rośliny Ruderalis są niskie i mają szybki czas kwitnienia. Podobnie jak odmiany indica, mogą one rosnąć w chłodniejszym środowisku, co czyni je szczególnie dobrymi w radzeniu sobie z trudnymi warunkami oraz krótkim okresem letnim.

Zła reputacja odmian autoflowering

Odmiany autoflowering zyskały złą reputację, gdy po raz pierwszy trafiły na rynek. Pierwszym komercyjnie dostępnym szczepem autoflowering był Lowryder, który trafił na półki na początku 2000 roku.

Lowryder został stworzony przez The Joint Doctor. Osiągał około 40 cm i kwitnął w ciągu zaledwie 40 dni. Podczas gdy niektórzy uważali to za przełom w uprawie konopi, inni nazywali to porażką i niespełniającym standardów szczepem z niskim poziomem THC i niewielkimi plonami.

Odmiany autoflowering przeszły jednak długą drogę od premiery oryginalnego Lowrydera. Dzięki postępom w hodowli wiele renomowanych banków nasion produkuje obecnie świetne odmiany automatyczne, które coraz mniej odstają od regularnych odmian. Obecnie można znaleźć odmiany autoflowering, których plony są równie dobre jak zwykłych szczepów fotoperiodycznych.

Zalety odmian autoflowering

nasiona odmian autoflowering na outdoor

Jesteśmy głęboko przekonani, że każdy hodowca konopi powinien przynajmniej raz poeksperymentować z odmianami automatycznie kwitnącymi – na przykład w okresie letnim, kiedy można wystawić je na outdoor. Oto niektóre z największych korzyści z uprawy automatycznie kwitnących odmian konopi:

Szybki czas kwitnienia

Jedną z największych zalet odmian automatycznych jest ich szybki czas kwitnienia. Faza wegetatywna w odmianach fotoperiodycznych trwa znacznie dłużej niż w odmianach autoflowering, a pełen wzrost odmian fotoperiodycznych może trwać nawet 7 miesięcy.

Odmiany autoflowering mogą być gotowe do zbioru w ciągu zaledwie 50-60 dni, w przeciwieństwie do zwykłych odmian. Dzięki genetyce ruderalis rośliny te potrzebują bardzo mało czasu na dojrzewanie, więc w szybkim czasie można zebrać plony.

Szybsze zbiory

zbiory odmian outdoor

Dzięki szybkiemu kwitnieniu, automatycznie kwitnące odmiany konopi pozwalają hodowcom zebrać plony szybciej, niż w przypadku tradycyjnych odmian fotoperiodycznych. Jest to szczególnie przydatne w uprawie outdoor, zwłaszcza tych prowadzonych w chłodniejszym klimacie z krótszym latem.

Ważne jest, aby pamiętać, że indywidualna wydajność odmiany kwitnącej automatycznie nie jest tak wysoka, jak w przypadku zwykłego szczepu fotoperiodycznego. Wynika to głównie z niewielkich rozmiarów roślin. Należy jednak pamiętać, że odmiany auto mogą dwa razy osiągnąć pełną dojrzałość, zanim zrobi to odmiana fotoperiodyczna.

Są łatwe w uprawie

Uważa się, że cannabis ruderalis pochodzi z Europy Środkowej i Wschodniej, Rosji i prawdopodobnie zimniejszych części Ameryki Północnej. Sprawia to, że rośliny automatyczne są bardziej odporne na trudne warunki.

Dzięki ich podłożu genetycznemu większość odmian kwitnących automatycznie odziedziczyła ważne cechy gatunku ruderalis – bardzo dobrze radzą sobie z zimnymi warunkami, a także ze zwykłymi szkodnikami, chorobami i infekcjami.

To sprawia, że są idealne dla początkujących hodowców, jak również dla doświadczonych hodowców żyjących w chłodniejszych obszarach, którzy szukają odmian dobrze radzących sobie w trudniejszym klimacie.

Są małe

male rosliny konopi outdoor automaty

Wiadomo, że autokwitnące odmiany konopi są nieduże i prawie nigdy nie rosną powyżej 1 lub 1,2 metra. To sprawia, że są idealne zarówno dla hodowców prowadzących uprawę w pomieszczeniach o małych rozmiarach, jak i dla ogrodników zewnętrznych, którzy chcą prowadzić dyskretną uprawę outdoor. W dzisiejszych czasach na rynku są jednak odmiany automatyczne, które mogą przekroczyć 120 centymetrów.

Ważne jest, aby pamiętać, że ze względu na niewielki wzrost, szczepy automatycznie kwitnące nie są w stanie wyprodukować takich samych ilości, co sativa o wysokości 2 metrów. Są one jednak idealnym wyborem dla osób, które chcą mieć własne plony, dyskretną uprawę i nie zależy im na gigantycznych zbiorach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź kolekcję najlepszych automatów z kategorii Outdoor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować