- Reklama -
Banner

Amsterdam zakaże palenia marihuany w dzielnicy czerwonych latarni

Miasto znane z turystyki konopnej zakazuje używania marihuany w miejscach publicznych oraz ogranicza sprzedaż alkoholu po godzinie 16:00 od czwartku do niedzieli.

Przyjazne konopiom amsterdamskie coffee shopy od dziesięcioleci są celem podróży dla miłośników marihuany. Ale miejscowi są coraz bardziej zmęczeni odwiedzaniem przez turystów popularnej Dzielnicy Czerwonych Latarni, która jest także centrum legalnego handlu usługami seksualnymi w mieście.

Takie zachowanie, zdaniem rady, odbywa się „kosztem nocnego wypoczynku mieszkańców oraz jakości życia i bezpieczeństwa całej dzielnicy”.

Z tego powodu prawodawcy zakazali mieszkańcom i turystom palenia marihuany w Dzielnicy Czerwonych Latarni. Oprócz zakazu palenia trawki, Amsterdam zapowiedział zintensyfikowanie działań zniechęcających do sprzedaży alkoholu, która jest już zakazana po godzinie 16:00. od czwartku do niedzieli.

Rada miasta rozważa również wprowadzenie w przyszłości zakazu palenia na tarasach coffee shopów.

Mieszkańcy starego centrum miasta doświadczają wielu uciążliwości związanych z masową turystyką oraz nadużywaniem alkoholu i narkotyków na ulicach. Turystów przyciągają także uliczni dilerzy, którzy z kolei promują przestępczość i brak poczucia bezpieczeństwa. Szczególnie w nocy atmosfera może stać się ponura. Ludzie, którzy są pod wpływem, również dłużej przebywają na ulicach”. – ogłosiła gmina Amsterdamu w czwartkowym oświadczeniu.

W 1976 roku Holandia przyjęła politykę znaną jako „gedoogbeleid”, co oznacza „model holenderski”, zgodnie z którą rząd będzie otwarcie ignorował używanie konopi indyjskich, mimo że konopie pozostają nielegalne.

Wkrótce w stolicy Amsterdamu, dzielnicy czerwonych latarni, powstały setki coffee shopów. Ale co ciekawe, w miarę jak legalizacja rozprzestrzenia się teraz na całym świecie, obywatele i urzędnicy Amsterdamu stali się mniej przyjaźni dla 420.

Oprócz zakazu zamyka się również wiele słynnych amsterdamskich coffee shopów z konopiami indyjskimi. W 2022 r. badacze rządowi odkryli, że 58% zagranicznych turystów odwiedzających Amsterdam przyjeżdża głównie po marihuanę do lokalnych coffee shopów.

W zeszłym roku miasto zdecydowało się zmniejszyć liczbę coffee shopów ze 166 do 70. Urzędnicy mieli nadzieję, że nadal będą mogli obsługiwać lokalny rynek, ale ograniczą liczbę turystów, dla których coffeeshopy znajdują się na szczycie listy rzeczy do zrobienia w Holandii.

Problem polega na tym, że jest ich po prostu zbyt wiele” – powiedziała w 2022 r. burmistrz Amsterdamu Femke Halsema. „Narkoturystyka jest powodem wzrostu popytu na marihuanę”, na co obywatele kraju się nie godzili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 

Mogą Cię zainteresować