- Reklama -
Banner

5 powodów dlaczego kaszlemy podczas palenia marihuany

Chyba każdy użytkownik konopi przynajmniej raz w życiu zakaszlał podczas jej palenia. Ściągasz chmurę z bonga, czujesz drapanie w gardle i nagle zaczynasz kaszleć. Ale dlaczego właściwie tak się dzieje? Okazuje się, że jest kilka powodów dlaczego można kaszleć podczas palenia marihuany.

Mówi się, że kaszlenie, które tak na prawdę wyrzuca dym z płuc, jest kluczem prowadzącym do maksymalnego upalenia. Jedno kaszlnięcie ma doprowadzić THC do nieodkrytych obszarów mózgu, których aktywacja jest ostatecznym krokiem do maksymalnego upalenia. Ale to nie prawda.

Chociaż dobrze jest wierzyć w coś, to teoria kaszlu nie powinna znaleźć się w instrukcji palenia marihuany. Rozpocznijmy od zjawiska fenomenu kaszlu konopnego. Każdy, kto kiedykolwiek zapalił z bonga, ten wie, że zaciągnięcie się dużą ilością dymu może doprowadzić do ataku kaszlu, którego nie da się zatrzymać.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Osoby wierzące w teorię, według której kaszel poprawia działanie marihuany, często wyjaśniają tę teorię jako wynik powiększania się płuc, dzięki czemu THC może dotrzeć do większej części płuc, a co za tym idzie – więcej THC wchłonie się do krwiobiegu i voila: Mocniejszy haj!

Okazuje się, że coś w tym może być. Ale należy tu podkreślić “może”. Kiedy ktoś kaszle, płuca rzeczywiście stają się bardziej napompowane. Teoretycznie mogłoby to umożliwić zwiększenie uwalniania się THC do większej liczby pęcherzyków płucnych i wzmocnić działanie marihuany. Choć ta koncepcja ma sens, to jednak wciąż nie jest prawdziwa.

Powody kaszlu podczas palenia marihuany

1. Dym

dym z marihuany

Chociaż palenie marihuany nie powoduje raka płuc, to dym z marihuany zawiera wiele substancji drażniących. Podczas palenia, gorący dym gromadzi się w płucach, a organizm broniąc się, próbuje się go pozbyć to może prowadzić do kaszlu i zwiększonego stężenia śluzu.

Przerzucenie się na waporizer, ciasteczka lub inne formy marihuany może poprawić funkcjonowanie płuc.

2. Temperatura

lighter-1218248_960_720

Bez względu na to jaką metodę spożycia marihuany preferujesz, nadmierne ciepło może również powodować kaszel. Jeśli podgrzewasz trawkę w cybuchu od bonga, to podgrzewa się on do kilkuset stopni. Chociaż woda w bongu schładza dym, to dym dostający się do płuc nadal ma wysoką temperaturę. Ciepło może niekorzystnie wpływać na tkanki w gardle i płucach, co może również powodować kaszel. Dodanie kostki lodu do bonga może obniżyć temperaturę dymu i sprawić, że chmura zostanie przyjęta bardziej komfortowo.

3. Duża chmura

pobrane

Jeśli palisz już dłuższy okres czasu, prawdopodobnie jesteś w stanie przyjąć olbrzymią chmurę do płuc. Ale jeśli jesteś początkującym konsumentem, przyjęcie zbyt dużej ilości dymu może również spowodować kaszel. Zdarzają się przypadki, że po ściągnięciu dużej chmury z bonga, aż ciężko wydmuchać cały dym zalegający w płucach.

4. Produkty drażniące

pestiside

Jeśli palisz kwiaty konopi, które są słabej jakości, można przyjąć, że zaczniesz kaszleć. Pleśń, pozostałości pestycydów, kurz i inne związki, którym udało się przyczepić do materiału mogą sprawić, że smak spalanej gandzi będzie okropny. Niestety, w zdecydowanej większości państw marihuana nie jest legalna i nie ma możliwości skontrolowania jakości kupionej trawki i pozostaje tylko wycieczka do krajów, w których marihuana jest dostępna w jednej z legalnych opcji (np. kluby konopne w Barcelonie, czy coffee shop w Amsterdamie).

5. Moc

images

Nie da się ukryć, że palenie marihuany o niskiej zawartości THC będzie różniło się od palenia koncentratu marihuany, który zawiera kilkadziesiąt procent THC. Wystarczy zawitać do klubu konopnego w Barcelonie, kupić koncentrat marihuany i zwykły susz. Marihuanę w tradycyjnej formie można bez problemu spalić z bonga i przytrzymać w płucach, podczas gdy dym z koncentratu jest dużo mocniejszy i ciężko utrzymać go w płucach.

Czy kaszlenie podczas palenia poprawia działanie marihuany?

Wystarczy kilka sekund, aby THC zostało wchłonięte przez płuca. Bez względu na to, co legendarny palacz marihuany z Twojego towarzystwa próbuje ci przekazać, trzymanie chmury z marihuany w płucach dłużej niż trzy sekundy to marnotrawstwo.

Kiedy zaczniesz kaszleć po zaciągnięciu się, więcej tlenu trafi do płuc, zmniejszając stężenie THC, co sprawi, że jego mniejsza ilość dostanie się do krwiobiegu. Kaszel uniemożliwia osiągnięcie maksymalnego poziomu odurzenia i to ta teoria powinna być kultywowana.

Nauka pokazuje, że trzy sekundowe trzymanie dymu z marihuany w płucach wystarczy, aby 95% związków zawartych w dymie dostała się do organizmu.

Kiedy trzymasz dym dłużej, tak naprawdę pozbawiasz organizm tlenu, skutkiem czego jest obniżenie ciśnienia krwi, a następnie lekkie zawroty głowy. Brzmi znajomo? Czy wobec tego lepszą opcją będą głębsze wdechy podczas zaciągania, zamiast dłuższego trzymania dymu w płucach? Tak.

Podobna reakcja ma miejsce, gdy dana osoba ma nagły atak kaszlu po przyjęciu chmury do płuc. Jej mózg po prostu w obawie przed całkowitym omdleniem woła o haust powietrza. Kiedy ciało zda sobie sprawę, że nie zostanie zabite przez chmurę z konopi, to haj odczuwany przez tę osobę będzie porównywalny z tym, który odczuje entuzjasta kaszlu. Haj odczuwany przez konsumenta, który weźmie tyle samo 3-sekundowych i głębokich wdechów, może być mocniejszy od tego, którego doświadczą zwolennicy kaszlu. Pamiętaj jednak, że wdychanie jakiegokolwiek dymu nie jest zbyt zdrowe, dlatego powtarzamy, że waporyzacja jest zdrową alternatywą dla palenia.

Rada?

Jeśli nie zakaszlałeś podczas wydmuchiwania chmury to już połowa sukcesu. Jeśli natomiast czujesz, że zaraz będziesz musiał to zrobić, to rób to delikatnie i powoli. Jeśli już zaczniesz mocno kaszleć, ciężko będzie przerwać. Jeśli nie chcesz spędzić 5 minut kaszląc, to staraj się brać małe oddechy powietrza. Głębokie zaciągnięcie się powietrzem może zachęcić do kaszlu. Wielu użytkowników twierdzi, że czasem dobrze jest zakaszleć, bo wtedy szybciej czuje się efekty. Zgadzacie się z tym?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować