- Reklama -
Banner

57% Amerykanów uważa, że marihuana powinna być legalna

Zdecydowana większość dorosłych Amerykanów uważa, że marihuana powinna być legalna zarówno do zastosowania medycznego, jak i rekreacyjnego. To dane z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Pew Research Center.

“Ilość Amerykanów, którzy popierają legalizację marihuany stale rośnie,” mówi Abigail Geiger z Pew Research Center.

“Dzisiaj 57% dorosłych Amerykanów powiedziało, że używanie marihuany powinno być legalne, a 37% twierdzi, że powinno być nielegalne. Dziesięć lat temu, opinia na temat legalizacji marihuany była niemal odwrotna – tylko 32% uprzywilejowanych popierało legalizację, natomiast 60% było przeciwnych.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Według Geiger; “Młodzi dorośli nieproporcjonalnie napędzają poparcie dla legalizacji, choć rośnie poparcie wśród innych pokoleń. Osoby w wieku od 18 do 35 lat w 2016 roku ponad dwukrotnie częściej popierają legalizację marihuany, w porównaniu do roku 2006 (obecnie 71%, w porównaniu z 34% w 2006 roku) i są znacznie bardziej skłonni do wspierania legalizacji niż inne pokolenia.

Poparcie dla legalizacji marihuany wzrosło również wśród członków generacji X i wyżu demokratycznego ( odpowiednio w wieku 36-51 i 52-70 lat). Ponad połowa osób należących do generacji X (36-51 lat – 57%) popiera legalizację. Jest to znaczący skok w porównaniu do roku 1990 (21%). Większość osób urodzonych podczas wyżu demokratycznego (52-70 lat – 56%) również wspiera legalizację, w porównaniu z 17% w 1990r.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować