- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

57% Amerykanów uważa, że marihuana powinna być legalna

Zdecydowana większość dorosłych Amerykanów uważa, że marihuana powinna być legalna zarówno do zastosowania medycznego, jak i rekreacyjnego. To dane z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Pew Research Center.

Już 66% Amerykanów popiera legalizacje marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Ilość Amerykanów, którzy popierają legalizację marihuany stale rośnie,” mówi Abigail Geiger z Pew Research Center.

“Dzisiaj 57% dorosłych Amerykanów powiedziało, że używanie marihuany powinno być legalne, a 37% twierdzi, że powinno być nielegalne. Dziesięć lat temu, opinia na temat legalizacji marihuany była niemal odwrotna – tylko 32% uprzywilejowanych popierało legalizację, natomiast 60% było przeciwnych.”

Według Geiger; “Młodzi dorośli nieproporcjonalnie napędzają poparcie dla legalizacji, choć rośnie poparcie wśród innych pokoleń. Osoby w wieku od 18 do 35 lat w 2016 roku ponad dwukrotnie częściej popierają legalizację marihuany, w porównaniu do roku 2006 (obecnie 71%, w porównaniu z 34% w 2006 roku) i są znacznie bardziej skłonni do wspierania legalizacji niż inne pokolenia.

Poparcie dla legalizacji marihuany wzrosło również wśród członków generacji X i wyżu demokratycznego ( odpowiednio w wieku 36-51 i 52-70 lat). Ponad połowa osób należących do generacji X (36-51 lat – 57%) popiera legalizację. Jest to znaczący skok w porównaniu do roku 1990 (21%). Większość osób urodzonych podczas wyżu demokratycznego (52-70 lat – 56%) również wspiera legalizację, w porównaniu z 17% w 1990r.

- Reklama - Cannabis Light logo

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -