- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

5 najbardziej dochodowych zawodów w branży legalnej marihuany

Nie jest żadną nowością fakt, że przemysł legalnej marihuany rozwija się bardzo szybko. W 2016 roku legalna marihuana w USA wygenerowała 6.9 mld dolarów przychodu. Grupa badawcza ArcView szacuje również, że w 2021r. konopie indyjskie mogą wygenerować prawie 22 miliardy dolarów przychodu. Nic dziwnego, że w tak rozwijającym się przemyśle rośnie liczba miejsc pracy i wysokości zarobków.

Tymczasowa praca przy uprawie marihuany w Niemczech
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Ta rentowność jest całkowicie zrozumiała. Legalne konopie połączyły osoby, które używają ich do celów rekreacyjnych i tych, którzy korzystają z ich właściwości leczniczych. Z tak dużą grupą odbiorców jest to dość stabilna branża.

Jest to świetna wiadomość dla przedsiębiorców i ludzi na rynku pracy, ponieważ praca w przemyśle legalnej marihuany to nie tylko uprawa, pakowanie i sprzedaż marihuany. Branża obejmuje także firmy specjalizujące się w produkcji odzieży, akcesoriów, technologii, nauki, marketingu, architektury, ogrodnictwa, sztuki i innych.

Jeśli chciałbyś pracować w przemyśle legalnej marihuany, to pewnie chcesz wiedzieć, które zawody są najlepiej płatne. Oto 6 najbardziej dochodowych zawodów w branży legalnej marihuany.

Sprzedaż akcesoriów do uprawy roślin

Chociaż produkty związane z uprawą roślin są pośrednio związane z uprawą konopi indyjskich, to prowadzenie tego typu sklepu nie jest narażone na kontrole organów ścigania.

- Reklama - Cannabis Light logo

Growshop może uzyskać większe wpływy, dzięki branży legalnej marihuany, zwłaszcza, kiedy jest on dostosowany do potrzeb plantatorów konopi, którzy ciągle potrzebują gleby, odżywek, sprzętu i innych produktów niezbędnych do uprawy marihuany.

Master Grower

Master Grower to osoba odpowiedzialna za uprawę roślin. Ta praca jest bez wątpienia wymagająca, ponieważ wymaga konkretnych umiejętności i wiedzy. Jest to zawód, który jest niezbędny do istnienia przemysłu.

Mistrzowie ds. uprawy często zyskują ogólnoświatową sławę, a wydaje się, że najlepsi pracownicy swoje początki mieli w Kalifornii. Im dłużej marihuana jest legalna, tym pracownicy są bardziej doświadczeni.

Kup waporyzator w sklepie VapeFully

Osoba na tej pozycji może zarobić 100.000$ rocznie

Menadżer sklepu

Apteki i sklepy z marihuaną do celów rekreacyjnych muszą być zarządzane przez kogoś, kto wie jak zarabiać pieniądze.

W przeciwieństwie do stanowiska głównego hodowcy, to stanowisko może być piastowane przez każdego, kto ma doświadczenie jako menadżer.

Oczywiście, niezbędna jest wiedza na temat marihuany, ale głównie chodzi tu o umiejętności menadżerskie. W sklepach, któe generują miliony dolarów rocznie, menadżerowie mogą otrzymywać gigantyczne premie.

Menadżer sklepu może zarobić 75.000$ rocznie.

Technik ekstrakcji

Ekstrakty z marihuany są coraz bardziej popularne (w niektórych sklepach ich sprzedaż stanowi 40%) ze względu na ich zwiększoną moc i możliwość spożywania bez konieczności palenia. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów, którzy wolą zjeść ciastko, niż zapalić jointa.

W Nowym Jorku nie zezwala się na palenie medycznej marihuany, więc jest to bez wątpienia ważna kwestia.

Technik ekstrakcji może zarobić rocznie od 75.000$ do 125.000$ rocznie.

Szef kuchni

Kucharze, którzy potrafią dostarczyć kannabinoidy do jedzenia są równie ważnym aspektem przemysłu. Podobnie jak w przypadku ekstrakcji, jakość i umiejętne wykonanie produktów spożywczych z kannabinoidami jest szczególnie ważne dla pacjentów.

W zależności od talentu szefa kuchni, wielkości firmy i lokalizacji, może on zarobić od 50.000$ do 100.000$ rocznie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -