- Reklama -
Banner

5 najbardziej dochodowych zawodów w branży legalnej marihuany

Nie jest żadną nowością fakt, że przemysł legalnej marihuany rozwija się bardzo szybko. W 2016 roku legalna marihuana w USA wygenerowała 6.9 mld dolarów przychodu. Grupa badawcza ArcView szacuje również, że w 2021r. konopie indyjskie mogą wygenerować prawie 22 miliardy dolarów przychodu. Nic dziwnego, że w tak rozwijającym się przemyśle rośnie liczba miejsc pracy i wysokości zarobków.

Ta rentowność jest całkowicie zrozumiała. Legalne konopie połączyły osoby, które używają ich do celów rekreacyjnych i tych, którzy korzystają z ich właściwości leczniczych. Z tak dużą grupą odbiorców jest to dość stabilna branża.

Jest to świetna wiadomość dla przedsiębiorców i ludzi na rynku pracy, ponieważ praca w przemyśle legalnej marihuany to nie tylko uprawa, pakowanie i sprzedaż marihuany. Branża obejmuje także firmy specjalizujące się w produkcji odzieży, akcesoriów, technologii, nauki, marketingu, architektury, ogrodnictwa, sztuki i innych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jeśli chciałbyś pracować w przemyśle legalnej marihuany, to pewnie chcesz wiedzieć, które zawody są najlepiej płatne. Oto 6 najbardziej dochodowych zawodów w branży legalnej marihuany.

Sprzedaż akcesoriów do uprawy roślin

Chociaż produkty związane z uprawą roślin są pośrednio związane z uprawą konopi indyjskich, to prowadzenie tego typu sklepu nie jest narażone na kontrole organów ścigania.

Growshop może uzyskać większe wpływy, dzięki branży legalnej marihuany, zwłaszcza, kiedy jest on dostosowany do potrzeb plantatorów konopi, którzy ciągle potrzebują gleby, odżywek, sprzętu i innych produktów niezbędnych do uprawy marihuany.

Master Grower

Master Grower to osoba odpowiedzialna za uprawę roślin. Ta praca jest bez wątpienia wymagająca, ponieważ wymaga konkretnych umiejętności i wiedzy. Jest to zawód, który jest niezbędny do istnienia przemysłu.

Mistrzowie ds. uprawy często zyskują ogólnoświatową sławę, a wydaje się, że najlepsi pracownicy swoje początki mieli w Kalifornii. Im dłużej marihuana jest legalna, tym pracownicy są bardziej doświadczeni.

Osoba na tej pozycji może zarobić 100.000$ rocznie

Menadżer sklepu

Apteki i sklepy z marihuaną do celów rekreacyjnych muszą być zarządzane przez kogoś, kto wie jak zarabiać pieniądze.

W przeciwieństwie do stanowiska głównego hodowcy, to stanowisko może być piastowane przez każdego, kto ma doświadczenie jako menadżer.

Oczywiście, niezbędna jest wiedza na temat marihuany, ale głównie chodzi tu o umiejętności menadżerskie. W sklepach, któe generują miliony dolarów rocznie, menadżerowie mogą otrzymywać gigantyczne premie.

Menadżer sklepu może zarobić 75.000$ rocznie.

Technik ekstrakcji

Ekstrakty z marihuany są coraz bardziej popularne (w niektórych sklepach ich sprzedaż stanowi 40%) ze względu na ich zwiększoną moc i możliwość spożywania bez konieczności palenia. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów, którzy wolą zjeść ciastko, niż zapalić jointa.

W Nowym Jorku nie zezwala się na palenie medycznej marihuany, więc jest to bez wątpienia ważna kwestia.

Technik ekstrakcji może zarobić rocznie od 75.000$ do 125.000$ rocznie.

Szef kuchni

Kucharze, którzy potrafią dostarczyć kannabinoidy do jedzenia są równie ważnym aspektem przemysłu. Podobnie jak w przypadku ekstrakcji, jakość i umiejętne wykonanie produktów spożywczych z kannabinoidami jest szczególnie ważne dla pacjentów.

W zależności od talentu szefa kuchni, wielkości firmy i lokalizacji, może on zarobić od 50.000$ do 100.000$ rocznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować