- Reklama - Nasiona marihuany Dutch Passion
Strona głównaAktualnościŚwiatWpływ regularnego palenia marihuany na jakość spermy i plemników

Wpływ regularnego palenia marihuany na jakość spermy i plemników

Marihuana – najczęściej używana nielegalna substancja na świecie powoduje uczucie relaksu i spokoju. Teraz naukowcy odkryli, że tak samo działa ona na plemniki, a palenie marihuany kilka razy w tygodniu może zmniejszyć liczbę plemników nawet o jedną trzecią.

Mężczyźni, którzy palą za dużo marihuany mogą mieć problem z płodnością, ponieważ jej używanie sprawia, że plemniki są mniej skuteczne i pływają w kółko.

Dr Victor Chow z University of British Columbia w Kanadzie powiedział: “dowody są takie, że marihuana prawdopodobnie ma negatywny wpływ nie tylko na liczbę plemników, ale także na ich funkcje.”

Poprzednie badania wykazały, że używanie marihuany może wpłynąć na zmniejszenie liczby plemników i hamowanie owulacji u kobiet. Naukowcy nie wiedzą jeszcze dlaczego tak się dzieje.

Używanie dużej ilości marihuany ma natychmiastowy wpływ na liczebność plemników, ponieważ męski organizm wytwarza nowe plemniki co trzy miesiące.

“Musisz przestać używać marihuany w lipcu, aby w sierpniu zobaczyć poprawę.”

Odrębne badanie z 2014 roku sugeruje, że regularne i długotrwałe używanie marihuany podwaja ryzyko osłabienia plemników przed 30 rokiem życia – twierdzi Dr Allan Pacey.

Badania w 2003 roku wykazały, że sperma użytkowników marihuany jest nadaktywna i porusza się zbyt szybko, a nie zbyt wolno.

Naukowcy z University of Buffalo School of Medicine and Biomedical Sciences przeprowadzili to, co nazwali pierwszym badaniem mającym na celu zbadanie wpływu palenia marihuany na pływanie plemników w spermie.

Naukowcy porównali próbki nasienia od 22 użytkowników marihuany i 59 niepalących mężczyzn.

“Aktywne składniki w marihuanie miały negatywny wpływ na liczbę plemników, co związane było z mniejszą płodnością. Sperma palaczy marihuany zbyt wcześnie poruszała się z większą prędkością. Plemniki doświadczą “wypalenia”, zanim dojdą do jajeczka i nie będą zdolne do zapłodnienia.” – twierdzi Dr Lani Burkman.

Inne badania z 2002 roku przeprowadzone przez Dr Anne Jequier, prezesa Fertility Society of Australia, polegały na zbadaniu spermy pięciu uzależnionych od marihuany mężczyzn. Wyniki pokazały, że konopie indyjskie nie powodują bezpłodności.

“Wzięliśmy spermę pięciu uzależnionych od marihuany mężczyzn i obserwowaliśmy ich nasienie. W analizie nasienia nie znaleźliśmy nic niepokojącego.” – podsumowała Dr Anne Jequier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama - VaporShop.pl

Najnowsze

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mogą Cię zainteresować

Dwóch paranoicznych przemytników marihuany zadzwoniło pod 911, aby się poddać (video)

Dwóch amerykańskich przemytników marihuany złamało złotą zasadę handlu narkotykami. Będąc pod wpływem marihuany, którą...

Kanadyjski producent marihuany rozpocznie współpracę ze szwedzkim koncernem farmaceutycznym

Firma Novartis AG rozpoczęła współpracę z kanadyjską firmą produkującą konopie indyjskie, wspieraną przez miliardera...

Snoop Dogg zebrał ponad 40 milionów dolarów na inwestowanie w marihuanę

Snoop Dogg jest synonimem konopi indyjskich, a jego pasja do marihuany rośnie z dnia...

Izrael dekryminalizuje marihuanę. Jej posiadanie nie jest już przestępstwem

Ustawa dotycząca dekryminalizacji marihuany  w Izraelu, została zatwierdzona w pierwszym czytaniu. Projekt ustawy, który...