Włoska armia będzie uprawiać marihuanę w celach leczniczych

Włoskie Ministerstwo Zdrowia i Obrony podpisały porozumienie w sprawie produkcji marihuany do celów leczniczych.

medyczna-marihuana-we-wloskiej-armii
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Włoska armia będzie teraz produkowała marihuanę w bezpiecznym wojskowym laboratorium, w celu obniżenia kosztów leczenia, i uczynienia jej bardziej dostępnej dla tych, którzy jej potrzebują. Jest to wynik porozumienia między Ministerstwem Obrony i Ministerstwem Zdrowia, do jakiego doszło w zeszłym tygodniu.

Leczenie medyczną marihuaną we Włoszech jest legalne od 2007 roku, jednak jest bardzo kosztowne – miesiąc leczenia stwardnienia rozsianego kosztuje około 700 euro. Według włoskiej gazety La Stampa, tylko około 60 osób we Włoszech miało do niej dostęp.

Zgodnie z planem, laboratorium, które obecnie produkuje leki dla włoskiego wojska będzie rozprowadzać marihuanę do aptek w całym kraju, począwszy od 2015 roku, jednak same apteki nie będą mogły produkować własnej medycznej marihuany.

We Włoszech sprzedaż i posiadanie marihuany jest nielegalne, jednak kraj uchylił ustawę, która wykonywała takie same wyroki dla marihuany jak dla kokainy czy heroiny.

Marihuana do celów medycznych jest legalna w wielu innych krajach europy, w tym Francji – którą zalegalizowano w styczniu, Czechach i Holandii. Obecnie Włochy importują większość marihuany z Holandii.

Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -