- Reklama -
Banner

Wielka Brytania rozważa legalizację psychodelików do celów medycznych

Parlament Wielkiej Brytanii niedawno rozpoczął debatę na temat reformy substancji psychodelicznych. Posłanka Partii Pracy, Charlotte Nichols, otworzyła dyskusję na temat potrzeby dostępu do terapii wspomaganej psylocybiną.

Nichols wezwała do ponownego sklasyfikowania psylocybiny – aktywnego składnika grzybów psylocybinowych, argumentując, że istnieje “pilna i medycznie uzasadniona potrzeba”. Ta propozycja została poparta przez Royal College of Psychiatrists, Campaign Against Living Miserably (CALM), Conservative Drug Reform Group oraz inne organizacje.

Bariery w badaniach nad psychodelikami

Posłanka Nichols wskazała na “poważne i znaczne bariery dla prawowitych badań, związane z regulacjami klasyfikującymi substancje do grupy I”. Podkreśliła, że choć obecne przepisy nie wykluczają badań naukowych nad tymi substancjami, znacznie utrudniają, wydłużają i podnoszą koszty ich prowadzenia.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jako przykład podała badacza, który musiał zainwestować 20 000 funtów na złożenie wniosku o licencję Home Office Schedule I i dostosowanie swojego laboratorium do obecnych standardów, aby móc prowadzić badania nad terapią psylocybinową dla zaburzeń związanych z nadużywaniem substancji psychoaktywnych.

Reformy na poziomie globalnym i lokalnym

Wielka Brytania rozważa legalizację psychodelików

Tymczasem na całym świecie substancje psychoaktywne stają się centralnym punktem ruchu na rzecz reformy narkotykowej. Uniwersytet w Exeter, zlokalizowany w Wielkiej Brytanii, ogłosił w zeszłym miesiącu, że będzie oferować jedne z pierwszych na świecie studiów podyplomowych z dziedziny substancji psychoaktywnych.

W Stanach Zjednoczonych również obserwuje się rozwój badań nad substancjami psychoaktywnymi, a prawodawcy dążą do reformy. W Minnesocie ustawodawcy utworzyli tzw. Zespół ds. Medycyny Psychodelicznej, które ma doradzać w sprawie legalizacji psychodelików do celów medycznych.

W tym roku Oregon stał się pierwszym stanem w USA, który zalegalizował psylocybinę do osobistego użytku dla dorosłych w wieku 21 lat i starszych. W Kolorado substancje psychoaktywne, w tym psylocybina, zostały zdekryminalizowane po zatwierdzeniu przez głosujących w ubiegłym roku.

Podsumowanie

Zasoby i dowody naukowe wskazują na potencjalne korzyści zastosowania substancji psychodelicznych w terapii zaburzeń psychicznych. Mimo to, bariery prawne i społeczne nadal utrudniają ich badanie i zastosowanie. Jednak rosnąca akceptacja na arenie politycznej może zmienić ten obraz, otwierając drogę do potencjalnie rewolucyjnych metod leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować