Strona główna Aktualności Świat Wielka Brytania może zarobić na legalizacji marihuany nawet miliard funtów

Wielka Brytania może zarobić na legalizacji marihuany nawet miliard funtów

0
Wielka Brytania może zarobić na legalizacji marihuany nawet miliard funtów

Marihuana w Wielkiej Brytanii została zdelegalizowana prawie 90 lat temu. Ale w dążeniu do zniesienia przestarzałej polityki i w celu zwiększenia przychodów po Brexicie, politycy zaczęli coraz bardziej interesować się legalną marihuaną.

Jak wynika z nowych raportów, legalizacja marihuany mogłaby zapewnić Wielkiej Brytani wpływy podatkowe w wysokości 1 mld £ rocznie. Co więcej, taka decyzja Wielkiej Brytanii przyspieszyłaby zmianę prawa w wielu europejskich krajach.

Raport Adam Smith Institute oraz Volteface został poparty przez Ministra Zdrowia Normana Lamb, jak również przez wszystkie główne partie polityczne w Wielkiej Brytanii.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

2048-2-810x548

Raport zaleca podążanie za śladami Stanów Zjednoczonych, gdzie w listopadzie ubiegłego roku cztery kolejne stany zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych.

“Zakazy związane z konopiami zostały zdyskredytowane przez powszechną opinie i powinny być zniesione odpowiednią regulacją prawną.” powiedział były wicepremier Nick Clegg.

“Teraz jest czas, aby ministrowie zaczęli spisywać zasady legalnego rynku, w tym ograniczenia wiekowe i ostrzeżenia zdrowotne, żebyśmy w końcu mogli odzyskać kontrolę nad gangami.”

“Brytyjscy politycy muszą otworzyć oczy na to, co dzieje się w innych częściach świata.”

Raport dowodzi, że przestarzała polityka Wielkiej Brytanii nie zdołała powstrzymać ludzi od próbowania zakazanych owoców, a produktem ubocznym jest efekt przeciwny do zamierzonego – zwiększony poziom przestępczości, korupcja i zabójstwa.

5988262729_40702bc118_b-810x540

“Obecnie marihuanę można uzyskać tylko od nielegalnych gangów, które również sprzedają twarde narkotyki.” powiedział były minister Peter Liley.

“To czas, aby zalegalizować marihuanę. Użytkownicy marihuany pchani są w ramiona dilerów twardych narkotyków.”

Legalny rynek marihuany w Wielkiej Brytanii może być wart dla gospodarki 6.8 mld £, a przychody z podatków od sprzedaży, oraz oszczędność na zmniejszeniu kosztów egzekwowania kar może przynieść Wielkiej Brytanii nawet 750 mln £ -1.05 mld £.

W Anglii i Walii za przestępstwa związane z konopiami indyjskich już ponad 1300 jest osadzonych w więzieniach, a utrzymanie ich przez podatników kosztuje około 50 mln £ rocznie.

“Wielka Brytania potrzebuje polityki narkotykowej opartej na dowodach, a nie kontynuowania kosztownego i nieskutecznego systemu zakazów.” powiedziała Carolina Lucas z Partii Zielonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj