- Reklama -
Banner

Wielka Brytania: Liberalni Demokraci zalegalizują marihuanę, jeśli wygrają wybory

Liberalni demokraci zobowiązali się do zalegalizowania i opodatkowania marihuany, jeśli wygrają wybory parlamentarne. Jo Swinson, liderka partii Liberalnych Demokratów potwierdziła, że ​​stworzą rynek regulowany dla konopi indyjskich, jeśli partia wygra wybory.

Partia chce zatrzymać „prohibicjonistyczne podejście do używania narkotyków”, twierdząc, że podatek od marihuany może przynieść 1,5 miliarda funtów rocznie z podatków od sprzedaży, które miałoby zostać przeznaczone na walkę z przestępczością.

Liberalni Demokraci zapowiedzieli, że podążą za modelem z Kanady i USA, legalizując sprzedaż marihuany za pośrednictwem licencjonowanych sklepów. Sprzedaż byłaby legalna dla dorosłych w wieku powyżej 18 lat, z ograniczeniami dotyczącymi stężenia THC. W rozmowie z ITV, Jo Swinson powiedziała:

Kryminalizujemy zdecydowanie zbyt wielu młodych ludzi, co staje dla nich furtką do innych przestępstw. Zamiast tego możemy uregulować rynek konopi indyjskich, możemy z tego zwiększyć dochody z podatków i możemy ustanowić przepisy dotyczące bezpieczeństwa i mocy konopi dostępnych na rynku. Następnie możemy stworzyć znacznie bezpieczniejsze środowisko. Jest to coś, co na co są już dowody. Miało to już miejsce w innych krajach legalizujących marihuanę, w których zaobserwowano spadek wskaźnika przestępczości i rzeczywiście te kraje były w stanie poprawić ochronę zdrowia ludzi”. –stwierdziła Jo Swinson.

Zgodnie z planem politykę narkotykową prowadziłby raczej Departament Zdrowia, niż Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Liberalni Demokraci twierdzą, że pomogłoby to „w przejęciu kontroli nad gangami przestępczymi” w zakresie dystrybucji narkotyków i obiecali zainwestować więcej gotówki w leczenie uzależnień oraz wsparcie dla osób zażywających narkotyki.

Pani Swinson odrzuciła krytykę innych partii, które twierdzą, że “zalegalizowanie marihuany negatywnie wpłynęłoby na zdrowie psychiczne społeczeństwa“. Swinson wyjaśniła, że straszenie marihuaną nie wpływa pozytywnie na decyzje konsumentów.

Istnieje szereg substancji, które absolutnie mają negatywny wpływ na nasze zdrowie, ale mimo to są legalne, a dorośli są w stanie zdecydować, czy pójdą i kupią piwo w barze, czy będą palić marihuanę” – powiedziała Swinson.

Sam fakt, że jest nielegalna, nie powstrzymuje ludzi przed tym. Ankiety są bardzo jasne, że jest to bardzo, bardzo często stosowana używka, a kryminalizacja ludzi za coś, czego wielu ludzi w społeczeństwie nie uważa za coś strasznego, wydaje się nie mieć sensu” – dodała Swinson.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować