- Reklama -
Banner

Dostęp do legalnej marihuany prowadzi do spadku sprzedaży leków nasennych

Bezsenność nie jest schorzeniem kwalifikującym do używania medycznej marihuany w żadnym stanie USA, ale najnowsze badania sugerują, że wielu rekreacyjnych użytkowników marihuany używa konopi indyjskich jako środka na bezsenność. Według nowych badań osoby cierpiące na bezsenność mogą używać “rekreacyjnej marihuany“, aby móc zasnąć, zamiast używać tradycyjnych tabletek nasennych dostępnych bez recepty.

Badanie, opublikowane niedawno w czasopiśmie Complementary Therapies in Medicine, „ma na celu wyjaśnienie, czy ludzie zastępują marihuaną rekreacyjną konwencjonalne leki nasenne dostępne bez recepty”. Aby zbadać swoją teorię, naukowcy zbadali dane ze skanera sklepu spożywczego zarejestrowane w Kolorado między grudniem 2013 r. a grudniem 2014 r. Na podstawie tych danych naukowcy zmierzyli miesięczną sprzedaż leków nasennych w poszczególnych lokalizacjach.

W 2014 r. sprzedaż konopi indyjskich dla dorosłych stała się legalna w Kolorado, a licencjonowane sklepy z marihuaną zaczęły się stopniowo pojawiać. Naukowcy monitorowali każdy sklep z konopiami, który otwarto i obserwowali, czy sprzedaż środków ułatwiających zasypianie spadła w lokalnych sklepach spożywczych.

W stosunku do ogólnego rynku leków nasennych, udziały w rynku środków nasennych dostępnych bez recepty rosły przed udostępnieniem rekreacyjnej marihuany” – napisali autorzy badania.

Ale po otwarciu legalnych sklepów z marihuaną sprzedaż leków nasennych dostępnych bez recepty w pobliskich sklepach spożywczych spadła. Wraz ze wzrostem liczby sklepów z konopiami w tej samej dzielnicy rosła też sprzedaż trawki. To ostatecznie spowodowało dalszy spadek udziału tabletek nasennych dostępnych bez recepty w ogólnym rynku leków nasennych. Badanie wskazuje, że sprzedaż leków, takich jak difenhydramina (Benadryl) i doksyloamina (Unisom), znacznie spadła bardziej niż sprzedaż naturalnych środków wspomagających sen, takich jak melatonina.

Te wyniki potwierdzają wyniki ankiety wskazującej, że wiele osób używa marihuany w leczeniu bezsenności, chociaż zaburzenia snu nie są liście kwalifikującej do otrzymania recepty na medyczną marihuanę.” – podsumowali autorzy. „Badania mające na celu zmierzenie względnej skuteczności i profili skutków ubocznych konwencjonalnych środków nasennych dostępnych bez recepty i produktów na bazie marihuany są pilnie potrzebne w celu poprawy leczenia zaburzeń snu, przy jednoczesnym zminimalizowaniu potencjalnie poważnych negatywnych skutków ubocznych”.

Widzimy spadającą sprzedaż środków nasennych dostępnych bez recepty, która może być skojarzona z osobami bezpośrednio używającymi marihuany do leczenia zaburzeń snu, ponieważ marihuana wpływa na podstawowe warunki i zachowania wpływające na sen, np. lęk”, powiedziała współautorka badań Sarah Stith, adiunkt w University of New Mexico (UNM), w oświadczeniu. „Nasze wcześniejsze badania potwierdzają istnienie obu mechanizmów.”

Federalny zakaz marihuany, który uniemożliwia wielu naukowcom legalne pozyskiwanie wysokiej jakości marihuany do badań klinicznych, zmusił naukowców do skorzystania z tej metody do przetestowania swojej hipotezy.

„Ekonomia oferuje narzędzia do radzenia sobie z przeszkodami, z jakimi borykają się badacze marihuany, którzy zazwyczaj koncentrują się na trudnych do przeprowadzenia randomizowanych badaniach kontrolnych lub prostych badaniach” – wyjaśniła współautorka Jacqueline Doremus, adiunkt na California State Polytechnic University.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

Mogą Cię zainteresować