- Reklama -
Banner

Większość Brytyjczyków chce, aby marihuana była legalna i sprzedawana jak tytoń i alkohol

Większość Brytyjczyków opowiada się za legalizacją konopi indyjskich, i ich sprzedażą w sklepach z alkoholem i tytoniem. Istnieje również poparcie większości dla dekryminalizacji, która pozwoliłaby policji skupić się na poważnych przestępstwach.

Ekskluzywny sondaż BMG Research dla The Independent ukazał się kilka dni po tym, jak olej z konopi został po raz pierwszy przywieziony do Wielkiej Brytanii legalnie, aby podać go dziecku cierpiącemu na epilepsję.

Ponad 1500 osób zostało poproszonych o poparcie lub sprzeciw wobec wniosku, że “marihuana powinna być zalegalizowana, aby była legalnie sprzedawana na regulowanym rynku rządowym w taki sam sposób jak alkohol i tytoń“.

Legalizacja marihuany w Wielkiej Brytanii – wyniki sondy

wielka brytania marihuana legalizacja

Wyniki sondy pokazały, że 22 procent zdecydowanie popiera ten ruch, a 29% w jakimś stopniu popiera legalizację, co w sumie daje 51% poparcia dla jej legalizacji i sprzedaży w licencjonowanych sklepach.

19 procent badanych zdecydowanie sprzeciwia się tej propozycji, a 16 procent sprzeciwia się jej w jakimś stopniu, co w sumie daje 35% sprzeciwu. 14 procent badanych nie ma jeszcze zdania na temat legalizacji marihuany w Wielkiej Brytanii.

Dekryminalizacja marihuany w Wielkiej Brytanii

Respondenci zostali następnie zapytani: “W jakim stopniu popierasz lub przeciwstawiasz się dekryminalizacji, tak że jest to nadal substancja nielegalna, niedostępna do sprzedaży na legalnym rynku, ale nie jest kryminalizowana (tj. Nie ma oskarżenia o posiadanie)?”

Tutaj poparcie wzrosło nieznacznie, do 52 procent – 20 procent twierdzi, że dekryminalizacja marihuany w Wielkiej Brytanii to dobry pomysł, a 32 procent trochę popiera tę ideę.

Około 17 procent nieco sprzeciwia się temu ruchowi, podczas gdy 16 procent zdecydowanie wyraziło sprzeciw wobec dekryminalizacji – całkowity sprzeciw 33 procent – a 16 procent obecnie nie ma zdania.

Wielkie postacie ostatnio poparły legalizację, w tym były przywódca konserwatystów i sekretarz ds. Zagranicznych William Hague, który powiedział, że jego partia powinna być “odważna” w przyjmowaniu “decydującej zmiany, która byłaby gospodarczo i społecznie korzystna”.

Tymczasem organizacja charytatywna Health Poverty Action oszacowała ostatnio, że legalizacja marihuany i regulowanie jej sprzedaży może przynieść rządowi co roku 3,5 miliarda funtów wpływów z podatków, z czego część wpłynęłaby do NHS, czyli służby zdrowia w Wielkiej Brytanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.

Mogą Cię zainteresować