- Reklama -
Banner

Większość Amerykanów popiera legalizację marihuany

Niedawny raport pokazuje, że większość Amerykanów popiera legalizację marihuany i ostateczne uchylenie zakazu.

W zeszłym tygodniu badacze z General Social Survey zaprezentowali swoje wyniki pokazujące opinię społeczeństwa na temat tego, czy marihuana w Stanach Zjednoczonych powinna być legalna.

Po raz pierwszy w historii badań, wyniki pokazują silne poparcie dla pełnej legalizacji – 52% – podczas gdy tylko 42% popiera dalszy zakaz.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Aktualne wyniki badań wskazują na 10% wzrost od ostatnich badań opublikowanych w 2012 roku. Co ciekawe, 7 z 1687 respondentów było niezdecydowanych w kwestii legalizacji, czyli niemal identycznie jak w badaniach z 2014 roku.

40 lat temu, nawet 20% Amerykanów nie popierało legalizacji marihuany, ale liczba ta zaczęła się systematycznie zwiększać. Wojna z narkotykami za kadencji Rolanda Regana sprawiła, że tylko 16% popierało zmianę prawa.

Jednak od czasu, kiedy Kalifornia zalegalizowała marihuanę do celów medycznych w 1996 roku, idea legalizacji odczuła odrodzenie. 10 lat później już 32% Amerykanów popierało legalizację. Dziś po 18 latach od tego czasu już 52% mieszkańców USA popiera bardziej liberalną politykę w sprawie marihuany.

 

 

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować