- Reklama -
Banner

Większość Amerykanów popiera legalizację marihuany

Niedawny raport pokazuje, że większość Amerykanów popiera legalizację marihuany i ostateczne uchylenie zakazu.

W zeszłym tygodniu badacze z General Social Survey zaprezentowali swoje wyniki pokazujące opinię społeczeństwa na temat tego, czy marihuana w Stanach Zjednoczonych powinna być legalna.

Po raz pierwszy w historii badań, wyniki pokazują silne poparcie dla pełnej legalizacji – 52% – podczas gdy tylko 42% popiera dalszy zakaz.

Aktualne wyniki badań wskazują na 10% wzrost od ostatnich badań opublikowanych w 2012 roku. Co ciekawe, 7 z 1687 respondentów było niezdecydowanych w kwestii legalizacji, czyli niemal identycznie jak w badaniach z 2014 roku.

40 lat temu, nawet 20% Amerykanów nie popierało legalizacji marihuany, ale liczba ta zaczęła się systematycznie zwiększać. Wojna z narkotykami za kadencji Rolanda Regana sprawiła, że tylko 16% popierało zmianę prawa.

Jednak od czasu, kiedy Kalifornia zalegalizowała marihuanę do celów medycznych w 1996 roku, idea legalizacji odczuła odrodzenie. 10 lat później już 32% Amerykanów popierało legalizację. Dziś po 18 latach od tego czasu już 52% mieszkańców USA popiera bardziej liberalną politykę w sprawie marihuany.

 

 

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować