Większość Amerykanów popiera legalizację marihuany

Niedawny raport pokazuje, że większość Amerykanów popiera legalizację marihuany i ostateczne uchylenie zakazu.

Ponad połowa Amerykanów popiera legalizację marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W zeszłym tygodniu badacze z General Social Survey zaprezentowali swoje wyniki pokazujące opinię społeczeństwa na temat tego, czy marihuana w Stanach Zjednoczonych powinna być legalna.

Po raz pierwszy w historii badań, wyniki pokazują silne poparcie dla pełnej legalizacji – 52% – podczas gdy tylko 42% popiera dalszy zakaz.

Aktualne wyniki badań wskazują na 10% wzrost od ostatnich badań opublikowanych w 2012 roku. Co ciekawe, 7 z 1687 respondentów było niezdecydowanych w kwestii legalizacji, czyli niemal identycznie jak w badaniach z 2014 roku.

40 lat temu, nawet 20% Amerykanów nie popierało legalizacji marihuany, ale liczba ta zaczęła się systematycznie zwiększać. Wojna z narkotykami za kadencji Rolanda Regana sprawiła, że tylko 16% popierało zmianę prawa.

Jednak od czasu, kiedy Kalifornia zalegalizowała marihuanę do celów medycznych w 1996 roku, idea legalizacji odczuła odrodzenie. 10 lat później już 32% Amerykanów popierało legalizację. Dziś po 18 latach od tego czasu już 52% mieszkańców USA popiera bardziej liberalną politykę w sprawie marihuany.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -