13 lat więzienia za posiadanie dwóch jointów

Posiadanie dwóch jointów jest warte 13 lat więzienia? Okazuje się, że tak. W sobotę 7 marca 2015 roku zgromadzony tłum dążył do uwolnienia Bernard’a Noble, skazanego w 2011 roku na 13 lat pozbawienia wolności za posiadanie 2 jointów.

Skazany na 13 lat za 2 jointy
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

49-letni Bernard Noble został aresztowany podczas jazdy na rowerze w strefie olimpijskiej w 2010 roku. Kiedy policja go przeszukała, znalazła 2,8g marihuany, co jak mówią zwolennicy marihuany jest odpowiednikiem dwóch jointów.

Ponieważ wcześniej miał wyrok za posiadanie małych ilości kokainy, zamiast zostać skazanym za zwykłe posiadanie marihuany został on potraktowany jako recydywista i skazany na kilkanaście lat więzienia.

Dwóch sędziów, Terry Alarcon i Franz Zibilich skazało go na pięć lat pozbawienia wolności, ale biuro prokuratora okręgowego zdecydowało, że w tej sprawie należy działać zwyczajnie, czyli pozbawić go wolności na okres 13 lat.

Na dzień dzisiejszy Pan Noble spędził w więzieniu cztery lata. To cztery lata, podczas których nie było go na święta, urodziny i pierwsze dni szkoły swoich dzieci,” powiedział adwokat.

Posiadanie niewielkich ilości marihuany powinno być traktowane mandatem, tak jak za przejście na czerwonym świetle,” powiedział Kevin Caldwell, zajmujący się wdrażaniem regulowanego rynku marihuany w Nowym Orleanie.

“To co stało się z Panem Noble nie obrazuje tego, w jakim kierunku ma zmierzać nasze miasto.”

Dziesiątki studentów, działaczy i innych zwolenników reform krzyczało w tłumieL “Free Nobel! Free Nobel!” Pod koniec protestu przeciwnicy wysokiej kary za posiadanie 2 jointów będą zbierać podpisy w celu ułaskawienia mężczyzny.

5 KOMENTARZE
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -