- Reklama -
Banner

Warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka podaje dzieciom medyczną marihuanę

Warszawskie Centrum Zdrowia Dziecka w ostatnich miesiącach przyjęło już dziewięcioro dzieci, które zaczęły przyjmować medyczną marihuanę w celu zmniejszenia ataków padaczki. Wyniki były do przewidzenia – liczba napadów padaczki u dzieci spadła o 90%.

Grupą dzieci, które cierpią na padaczkę opiekuje się Dr Marek Bachański. Jego pierwszym pacjentem był 5-letni Maks, który miewał nawet 200-300 napadów padaczki dziennie. Po rozpoczęciu leczenia przy użyciu medycznej marihuany liczba napadów spadła o około 90 procent.

“Najczęściej to rodzice proszą o tę formę leczenia – czasem ja też proponuję, natomiast to nigdy nie jest na siłę.” powiedział Dr Bachański.

W Polsce badania nad efektywnością stosowanie medycznej marihuany u dzieci z padaczką były przeprowadzane na niewielkiej ilości pacjentów. Jednak jak potwierdzają badania naukowców i poczynania rodziców dzieci chorych na padaczkę, leczenie medyczną marihuaną jest bardziej skuteczne od leków farmaceutycznych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Były minister zdrowia dr Marek Balicki zwrócił uwagę, że marihuana to “lek bezpieczny, skuteczny i tani“. Dodał, że sytuacja w której można jej używać jest absurdalna i należy domagać się wprowadzenia ustawy mówiącej o możliwości stosowania marihuany do celów medycznych.

“Jeśli chcemy żeby prawa do ochrony zdrowia w Polsce byy w pełni przestrzegane, to musi być dostępna medyczna marihuana dla wszystkich pacjentów, którzy tego potrzebują” – dodał Marek Balicki.

Josh Stanley – działacz na rzecz legalizacji marihuany powołał się na przykład stanu Kolorado, w którym przyczyniła się ona do powstania wielu nowych miejsc pracy i tym samym wzrostu gospodarczego. W Kolorado pieniądze z podatków od sprzedaży marihuany przeznaczane są między innymi na kampanie edukacyjne, które mają zniechęcić młodzież do używania marihuany. Podkreślił też, że środkami przyczyniającymi się do wysokiej śmiertelności są min. alkohol, tytoń i leki przeciwbólowe.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować