- Reklama -
Banner

Większość Amerykanów planuje używać lub podarować marihuanę w Walentynki

Zapomnij o różach lub czekoladkach! Według nowego badania, większość dorosłych Amerykanów w wieku 21 lat i starszych w nadchodzące Walentynki planuje podarować swoim ukochanym marihuanę (lub przynajmniej włączyć to do swoich planów). A oto ciekawostka: rodzice częściej używają lub wręczają marihuanę niż ich rówieśnicy bez dzieci.

Badanie przeprowadzone przez Wired Research i zlecone przez Verano Holdings, działającego w wielu stanach producenta konopi indyjskich, objęło 961 Amerykanów i zostało przeprowadzone między 24 stycznia 2023 r. a 29 stycznia 2023 r.

Uzyskane dane pokazują, że wraz z postępującą legalizacją w Stanach Zjednoczonych zmieniają się postawy i zachowania konsumpcyjne wobec konopi indyjskich. Rośnie zainteresowanie marihuaną, jej akceptacja oraz liczba konsumentów, którzy używają jej do celów niemedycznych. Najważniejsze wnioski z badania to:

 • 61% dorosłych Amerykanów planuje włączyć marihuanę do swoich planów Walentynkowych
 • 19 milionów dorosłych Amerykanów zrezygnuje z szampana w Walentynki na rzecz marihuany
 • Prawie 1 na 4 dorosłych Amerykanów uważa, że marihuana poprawia ich sprawność seksualną
 • Mężczyźni częściej niż kobiety (66% w porównaniu do 57%) włączają marihuanę do planów walentynkowych;
 • Pokolenie Z i milenialsi znacznie częściej niż pokolenie X i pokolenie wyżu demograficznego włączają konopie indyjskie do swoich planów walentynkowych (70% w porównaniu z 57%).

Dostępność legalnej marihuany może być motorem napędowym zwiększonego wzrostu zainteresowania marihuaną w Walentynki, ponieważ badanie wykazało, że dorośli Amerykanie z północnego wschodu byli najbardziej skłonni do używania lub wręczania marihuany w tym roku (66% w porównaniu z 55% na Środkowym Zachodzie, 61% na zachodzie i 63% na południu).

Regionalne zainteresowanie konopiami indyjskimi można przypisać kilku stanom na północnym wschodzie, w tym Connecticut, Nowy Jork, Vermont i New Jersey, które w ciągu ostatniego roku zalegalizowały marihuanę dla dorosłych.

Zaskakujące jest odkrycie, że rodzice są bardziej niż skłonni do dawania prezentów lub używania marihuany na Walentynki w porównaniu z ich rówieśnikami, którzy nie posiadają dzieci.

Dr Shannon Chavez, psycholog i seksuolog z Beverly Hills, w rozmowie z autorami badań powiedziała: „Walentynki to świetna okazja dla par, aby wspólnie spróbować czegoś nowego i wypróbować bardziej dynamiczne i mniej schematyczne podejście do intymności, które marihuana może zainspirować”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 

Mogą Cię zainteresować