Cztery kolejne stany legalizują marihuanę do celów rekreacyjnych! Arizona, Montana, New Jersey i Południowa Dakota

Wyborcy w tegorocznych wyborach w USA zdecydowanie poparli legalizację marihuany, dzięki czemu san Arizonia, Montana, New Jersey i Południowa Dakota dołączają do 11 innych stanów, które zalegalizowały konopie indyjskie do użytku przez dorosłych. Dodatkowo do większości stanów, które zalegalizowały marihuanę medyczną, dołączyły Mississippi i Południowa Dakota.

W przeciwieństwie do większości innych głosowań nad legalizacją marihuany w USA, największe emocje budzi legalizacja w Arizonie i New Jersey. Arizona ma dojrzały rynek medycznej marihuany, który powinien być w szybko dostosowany do sprzedaży konopi indyjskich do użytku dla dorosłych i jest to rynek, który przyciąga wielu turystów. Najbardziej zaludnionym stanem, który w tych wyborach zalegalizował marihuanę jest jednak New Jersey, które na legalizacji może zyskać najwięcej.

Obecnie ponad 111 milionów Amerykanów, czyli 33,8% populacji, mieszka w stanach, w których marihuana została zalegalizowana do użytku dla dorosłych.

Arizona

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych
Za – 60%
Przeciw – 40%

Prawo będzie zezwalało na:

 • posiadanie, używanie i uprawę marihuany przez dorosłych w wieku 21 lat lub starszych
 • zniesienie sankcji karnych za posiadanie marihuany
 • zakaz palenia marihuany w miejscach publicznych
 • nałożenie 16% podatku akcyzowego na sprzedaż marihuany w celu finansowania programów publicznych;
 • wprowadzenie lokalnych przepisów dotyczących wydawania licencji na sprzedaż marihuany
 • usunięcie z rejestru karnego przestępstw związanych z marihuaną.

Montana

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych
Za – 57%
Przeciw – 43%

Zatwierdzona inicjatywa legalizuje posiadanie i używanie ograniczonych ilości marihuany przez osoby dorosłe w wieku powyżej 21 lat. Departament Podatkowy stanu Montana będzie odpowiedzialny za wydawanie licencji i regulowania upraw, transportu i sprzedaży marihuany i produktów zawierających THC oraz przeprowadzania inspekcji lokali, w których marihuana będzie uprawiana i sprzedawana.

Wymagane jest również, aby licencjonowane laboratoria testowały marihuanę i produkty zawierające THC pod kątem siły działania i poziomu zanieczyszczeń. Poprawka I-190 ustanawia podatek w wysokości 20% od marihuany niemedycznej, przy czym 10,5% dochodu z podatku trafia do stanowego funduszu ogólnego. Reszta będzie przeznaczona na finansowanie programów leczenia odwykowego, usług dla weteranów, kosztów opieki zdrowotnej i miejsc, w których sprzedawana jest marihuana.

Nowa poprawka pozwala osobom odbywającym obecnie karę więzienia za posiadanie marihuany na złożenie wniosku o uchylenie wyroku. Stan Montana zakazuje natomiast reklamowania marihuany i produktów pokrewnych.

New Jersey

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych
Za – 67%
Przeciw – 33%

Ta poprawka zalegalizuje konopie indyjskie przeznaczone dla osób w wieku co najmniej 21 lat. Komisja Regulacyjna ds. Konopi Indyjskich miałaby nadzorować nowy rynek konopi dla dorosłych. Komisja ta została utworzona w 2019 roku, aby nadzorować stanowy program legalizacji marihuany.

Cała sprzedaż detaliczna produktów z konopi indyjskich na nowym rynku konopi dla dorosłych będzie podlegać stanowemu podatkowi od sprzedaży. Za zgodą ustawodawstwa gmina może wydać lokalne rozporządzenie nakładające lokalny podatek na konopie indyjskie i produkty z konopi indyjskich.

Południowa Dakota

Legalizacja marihuany do celów medycznych
Za – 69%
Przeciw – 31%

Propozycja legalizuje medyczne używanie marihuany przez pacjentów, w tym nieletnich. „Zastosowanie medyczne” obejmuje stosowanie, dostawę, produkcję i uprawę (dla mieszkańców stanu) marihuany i produktów na jej bazie w celu leczenia lub łagodzenia wyniszczających schorzeń pacjenta potwierdzonych przez lekarza.

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych
Za – 54%
Przeciw – 47%

Poprawka do Konstytucji Południowej Dakoty legalizuje, reguluje i opodatkowuje marihuanę oraz nakłada na ustawodawcę stanowego przepisy dotyczące konopi i zapewniające dostęp do marihuany do celów rekreacyjnych.

Mississippi

Inicjatywa proponuje zmianę konstytucji stanu Mississippi, aby umożliwić pacjentom cierpiącym na wyniszczające schorzenia na używanie medycznej marihuany. Marihuana medyczna byłaby dostarczana tylko przez licencjonowane ośrodki leczenia. Departament Zdrowia Stanu Mississippi regulowałby i egzekwował postanowienia tej poprawki.

Legalizacja marihuany do celów medycznych
Za – 74%
Przeciw – 26%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  Bongo Glass Amsterdam z perkolatorem wys. 23 cm szlif 14.5

  85  Od: VaporShop
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179  Od: unikatowebonga
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699  Od: VapeFully
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25  Od: panpestka

Mogą Cię zainteresować